Notowania

szpital
05.04.2010 13:39

Zawalił się budynek dawnego szpitala dziecięcego w Gorzowie

W Gorzowie zawalił się w poniedziałek dach i trzy kondygnacje budynku, w którym kiedyś znajdował się szpital dziecięcy. Z ustaleń lubuskich strażaków wynika, że nikt nie ucierpiał.

Podziel się
Dodaj komentarz

*W Gorzowie zawalił się w poniedziałek dach i trzy kondygnacje budynku, w którym kiedyś znajdował się szpital dziecięcy. Z ustaleń lubuskich strażaków wynika, że nikt nie ucierpiał. *

"Badanie kamerą termowizyjną wykluczyło obecność kokogolwiek w środku, ale chcemy mieć pewność, że nikt nie ucierpiał, dlatego wezwaliśmy z Poznania ratowników z psami" - poinformował PAP rzecznik lubuskiej straży pożarnej st. kpt. Dariusz Żołądziejewski.

Jak powiedział Żołądziejewski, tuż przed 10.00 rano z niewiadomych przyczyn zawalił się dach starego szpitala, pociągając za sobą trzy kondygnacje. Strażacy przy użyciu kamery termowizyjnej wykluczyli, by w środku ktoś się znajdował. Stróż, który pilnował budynku, także powiedział, że "wewnątrz nie powinno nikogo być".

"Musimy mieć pewność, dlatego wezwaliśmy z Poznania ratowników z psami, by dokładniej przeszukali to miejsce" - dodał Żołądziejewski.

Budynek dawnego szpitala dziecięcego stał pusty i nieużytkowany od ok. dziesięciu lat. W 2005 roku kupiła go prywatna gorzowska firma budowlana. (PAP)

mrd/ ls/

Tagi: szpital, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz