Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
katastrofa kolejowa
27.05.2012 14:51

Zderzenie dwóch pociągów na stacji. Nowak ma pomysł na kolejarzy

Lokomotywa składu towarowego i część pociągu osobowego zostały uszkodzone w zderzeniu dwu pociągów, do którego doszło w Ostrowie Wlkp

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

*Lokomotywa składu towarowego i część pociągu osobowego zostały uszkodzone w zderzeniu dwu pociągów, do którego doszło w Ostrowie Wlkp. Minister transportu Sławomir Nowak chce, by kolejarze przeszli ponowne szkolenia m.in. z procedur bezpieczeństwa. *

Jak poinformował rzecznik Komendy Głównej Straży Ochrony Kolei Paweł Boczek, pociąg towarowy relacji Iłowo - Imbramowice przejechał semafor wjazdowy, który wskazywał sygnał stój (światło czerwone), w efekcie wjechał w tył stojącego pociągu osobowego relacji Ostrów Wlkp. - Wrocław Główny.

Ruch pociągów odbywa się bez przeszkód. Pociąg osobowy był bez pasażerów. W wypadku zostały lekko ranne dwie osoby obsługujące pociąg osobowy. W miejsce uszkodzonego pociągu osobowego podstawiono skład zastępczy.

Jak poinformował rzecznik prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe Mirosław Siemieniec, na miejscu zdarzenia działa komisja, która ma ocenić sytuację i doprowadzić do tego, by uszkodzony tabor został szybko usunięty. _ - Na miejscu uszkodzeniu uległa lokomotywa EU07 przewoźnika towarowego. Uszkodzona jest też część składu jednostek elektrycznych _ - powiedział.

Jak dodał, ewentualne uszkodzenia infrastruktury kolejowej na dworcu będzie można stwierdzić po usunięciu taboru.

Minister transportu Sławomir Nowak poproszony przez dziennikarzy w Gdańsku o komentarz do zderzenia pociągów w Ostrowie i podobnego wypadku, do którego doszło 23 maja w Warszawie, powiedział, że wszystko wskazuje na to, że zarówno w przypadku Ostrowa, jak i w wypadku, do którego doszło 23 maja w Warszawie _ zawinił czynnik ludzki _. _ - Bardzo poważnie rozważam wprowadzenie systemu monitoringu wideo w kabinie maszynistów, jak i toru jazdy _ - poinformował.

Nowak powiedział też, że na jego polecenie Urząd Transportu Kolejowego ma przygotować system szkoleń tak, by do końca roku wszyscy dyżurni ruchu i maszyniści przeszli je ponownie _ z zakresu licencji szlaków kolejowych oraz procedur bezpieczeństwa _.

Minister przypomniał także, że po katastrofie, do której doszło w tym roku w Szczekocinach, został zlecony audyt procedur bezpieczeństwa.

_ 30 maja oczekuję raportu w tej sprawie _ - powiedział Nowak. Dodał, że tego samego dnia odbędzie się też kolejne posiedzenie zespołu do spraw bezpieczeństwa na kolei. _ Wspólnie ze związkowcami pracujemy tam nad rozwiązaniami prawnymi, technicznymi, również finansowymi, aby podnosić standard bezpieczeństwa _ - zapewnił.

W marcu w pobliżu Szczekocin k. Zawiercia - na zjeździe z Centralnej Magistrali Kolejowej w kierunku Krakowa - zderzyły się czołowo pociągi TLK _ Brzechwa _ z Przemyśla do Warszawy Wschodniej i Interregio _ Jan Matejko _ relacji Warszawa Wsch. - Kraków Główny. Pociąg Warszawa-Kraków wjechał na tor, po którym z naprzeciwka jechał pociąg Przemyśl-Warszawa. W wyniku katastrofy zginęło 16 osób.

Czytaj więcej w Money.pl
To będzie najdroższa zmiana w PKP Sławomir Nowak twierdzi, że najbardziej kosztowny będzie program wymiany taboru.
Problemy na kolei. Opóźnienia nawet godzinne Niektóre pociągi w Warszawie mogą byś dziś rano opóźnione nawet o godzinę.
Wstrząsające liczby. Tego nie wiesz o polskiej kolei Przed wojną między dużymi polskimi miastami jeździło się nawet dwa razy szybciej.
Tagi: katastrofa kolejowa, kolej, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz