Notowania

wiadomości
15.03.2012 16:45

ZE PAK ma wyłączność negocjacyjną na kupno kopalni Adamów i Konin

Zespół Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin (ZE PAK) otrzymał wyłączność na negocjację ws. kupna kopalni Adamów i Konin - poinformował w czwartek Ministerstwo Skarbu Państwa.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Zespół Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin (ZE PAK) otrzymał wyłączność na negocjację ws. kupna kopalni Adamów i Konin - poinformował w czwartek Ministerstwo Skarbu Państwa. *

Jak podało MSP na swojej stronie internetowej, po analizie złożonych ofert wiążących, Minister Skarbu Państwa podjął decyzję o dopuszczeniu do dalszego etapu prywatyzacji Zespołu Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin S.A.(ZE PAK). MSP chce sprzedać 85 proc. akcji kopalń węgla brunatnego Konin i Adamów

Jednocześnie ministerstwo odstąpiło od negocjacji w tej sprawie ze spółką Społem Plus. ZE PAK oraz Społem Plus zostały dopuszczone do dalszego etapu prywatyzacji kopalni Adamów i Konin w połowie listopada 2011 r.

Kopalnie węgla brunatnego Konin i Adamów to - obok KWB Bełchatów i KWB Turów - dwie z czterech kopalni węgla brunatnego w Polsce. Głównymi odbiorcami ich surowca jest Zespół Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin. Spółki zajmują się wydobyciem węgla brunatnego i surowców towarzyszących. (PAP)

wkr/ drag/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz