Notowania

nowe
31.10.2009 14:30

ZEA: Abbas po spotkaniu z Clinton: nic nowego

# dochodzą wypowiedzi Abbasa #

Podziel się
Dodaj komentarz

# dochodzą wypowiedzi Abbasa #

31.10. Abu Zabi (PAP/AFP) - Prezydent Autonomii Palestyńskiej Mahmud Abbas oświadczył, że sobotnie rozmowy z sekretarz stanu USA Hillary Clinton w sprawie wznowienia negocjacji pokojowych z Izraelem nie przyniosły "niczego nowego".

Abbas spotkał się z panią Clinton w sobotę w stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich Abu Zabi, aby omówić amerykańskie propozycje na rzecz wznowienia izraelsko-palestyńskiego procesu pokojowego, który jest zablokowany od końca 2008 r.

Palestyński prezydent podkreślił, że perspektywę wznowienia rozmów blokuje całkowicie kwestia izraelskiego osadnictwa na terytoriach palestyńskich, w tym we wschodniej Jerozolimie. "Izrael musi wypełniać swoje zobowiązania, szczególnie jeśli chodzi o całkowite zaprzestanie osadnictwa" - zaznaczył, dodając, że odmawia tego izraelski rząd.

"Pokój zaczyna się w Jerozolimie" - wskazał, odnosząc się do wschodniej Jerozolimy, której aneksji - zaznaczył Abbas - "nie uznały USA i wspólnota międzynarodowa".

Wcześniej palestyński negocjator Saeb Erakat powiedział agencji AFP, że Abbas odrzucił propozycję wznowienia negocjacji, przedstawioną przez Hillary Clinton.

"W imieniu administracji amerykańskiej pani Clinton zaapelowała o wznowienie negocjacji miedzy dwoma krajami na podstawie porozumienia, które zawarł (amerykański wysłannik na Bliski Wschód) George Mitchell z Izraelem, a które nie przewiduje całkowitego wstrzymania osadnictwa" - powiedział Erakat telefonicznie z Abu Zabi.

"Poinformowaliśmy ją, że odrzucamy tę propozycję" - oświadczył palestyński negocjator.

Według Erakata palestyński prezydent poinformował Mitchella w piątek wieczorem w Abu Zabi, że "wstrzymanie osadnictwa jest kluczem do wznowienia negocjacji". (PAP)

ksaj/ mw/ ura/

5042760 5042640

Tagi: nowe, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz