Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zespół 30 Seconds to Mars wystąpi latem w Rybniku

0
Podziel się:

Amerykańska grupa rockowa 30 Seconds to Mars wystąpi latem przyszłego roku
w Rybniku - podali we wtorek przedstawiciele tamtejszego magistratu. Szczegóły organizacji
przedsięwzięcia mają zostać przedstawione podczas czwartkowej konferencji prasowej.

Amerykańska grupa rockowa 30 Seconds to Mars wystąpi latem przyszłego roku w Rybniku - podali we wtorek przedstawiciele tamtejszego magistratu. Szczegóły organizacji przedsięwzięcia mają zostać przedstawione podczas czwartkowej konferencji prasowej.

Grupa dowodzona przez wokalistę i aktora Jareda Leto to kolejna gwiazda muzyki, która zagra na Stadionie Miejskim w Rybniku. W poprzednich latach występowali tam Bryan Adams, Rod Stewart i Guns N' Roses. Tym razem lokalne władze stawiają nie na klasyków rocka, lecz młodszy i nieco mniej znany zespół.

Grupa 30 Seconds to Mars powstała w 1998 r. Założyli ją bracia Jared i Shannon Leto. Pierwszy z nich - wokalista i gitarzysta - z powodzeniem rozwija też karierę aktorską. Wystąpił w takich w filmach jak np.: "Podziemny krąg", "Alexander", "American Psycho" i "Requiem dla snu".

Od czasu powstania zespół wydał cztery studyjne albumy. Ostatni z nich, zatytułowany "Love Lust Faith + Dreams", w maju 2013 r. Grupa była wielokrotnie nagradzana. Np. w 2010 r. podczas gali MTV w Madrycie 30 Seconds to Mars zostali uznani za najlepszego wykonawcę rockowego. W tej samej kategorii nominowani byli wówczas: Ozzy Osbourne, Muse, Linkin Park i Kings of Leon. Wiele nagród zdobyły też teledyski tej grupy, zwłaszcza "The Kill".

Mimo sukcesów artystycznych zespół nie uniknął problemów finansowych, spowodowanych konfliktem z jedną z wytwórni płytowych. Kulisy działania przemysłu muzycznego członkowie grupy opisali niedawno w filmie dokumentalnym pt. "Artifact".

Zespół 30 Seconds to Mars już kilkakrotnie występował w Polsce. Artyści grali m.in. w Warszawie i Łodzi.(PAP)

kon/ abe/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)