Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Zgoda UOKiK na przejęcie Huty Cynku Miasteczko Śląskie i fabryki Śrubex

0
Podziel się:

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów zgodziła się na przejęcie
Huty Cynku Miasteczko Śląskie przez Zakłady Górniczo-Hutnicze Bolesław z Bukowna oraz na przejęcie
Fabryki Śrub Śrubex z Łańcuta przez spółkę Doradus - poinformowało w czwartek w komunikacie biuro
prasowe Urzędu.

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów zgodziła się na przejęcie Huty Cynku Miasteczko Śląskie przez Zakłady Górniczo-Hutnicze Bolesław z Bukowna oraz na przejęcie Fabryki Śrub Śrubex z Łańcuta przez spółkę Doradus - poinformowało w czwartek w komunikacie biuro prasowe Urzędu.

Szefowa UOKiK Małgorzata Krasnodębska-Tomkiel uznała, że transakcje nie spowodują ograniczenia konkurencji - w szczególności przez powstanie lub umocnienie pozycji dominującej na rynku.

Należące do Skarbu Państwa Zakłady Górniczo-Hutnicze Bolesław z Bukowna zajmują się m.in. wydobyciem, przerobem i sprzedażą rud cynkowo-ołowianych, a także produkcją i sprzedażą cynku i jego stopów oraz kwasu siarkowego. Huta Cynku Miasteczko Śląskie również należy do Skarbu Państwa; produkuje i sprzedaje cynk oraz jego stopy.

Spółka Doradus należy do firmy Vega Investment, m.in. zarządzającej innymi spółkami. Fabryka Śrub Śrubex w Łańcucie obecnie nie prowadzi działalności produkcyjnej; ma 100 proc. udziałów w Łańcuckiej Fabryce Śrub.

Transakcja podlega zgłoszeniu do UOKiK, jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył równowartość 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce. W 2009 r. Urząd wydał już blisko 80 decyzji w sprawach koncentracji. W 2008 roku było ich 177. (PAP)

ago/ pad/ gma/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)