Notowania

autokar
29.09.2010 16:30

Zidentyfikowano wszystkie ofiary wypadku autokaru

Badania materiału DNA nie były konieczne - podaje niemieckie MSZ.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Wszystkie ofiary śmiertelne niedzielnego wypadku polskiego autokaru w Niemczech zostały zidentyfikowane - poinformował Wolfgang Brandt z ministerstwa spraw wewnętrznych landu Brandenburgia. W wypadku zginęło 13 osób.

Informację potwierdziła polska ambasada w Berlinie. Według Brandta badania materiału DNA w celu potwierdzenia tożsamości ofiar nie były konieczne. Rano prokuratura w Poczdamie informowała o ośmiu zidentyfikowanych ofiarach wypadku. Rzecznik prokuratury Ralf Roggenbuck wyraził przypuszczenie, że do stwierdzenia tożsamości pozostałych pięciu osób może być potrzebne porównanie próbek DNA.

*W szpitalach w Niemczech *przebywa jeszcze 23 poszkodowanych w wypadku. Stan dwóch nadal jest krytyczny.
_ - Okazało się, że zgłosiły się dwie osoby z Polski, pracownicy nadleśnictwa w Złocieńcu, które wyraziły gotowość udziału w identyfikacji. Dzięki ich pomocy mogliśmy zrezygnować z analizy materiału DNA, która potrwałaby dłużej _ - powiedział Roggenbuck.

Według niego jeszcze w środę wystawione zostaną akty zgonu, na podstawie których prokuratura będzie mogła zezwolić na wydanie zwłok rodzinom ofiar.

Tagi: autokar, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz