Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ziemia z Peru trafiła do zbiorów Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II

0
Podziel się

Symboliczną garść ziemi z Peru ofiarowali wadowickiemu Muzeum Dom Rodzinny
Jana Pawła II Misjonarze Słudzy Ubogich Trzeciego Świata. Stanie się ona częścią stałej ekspozycji
poświęconej pielgrzymkom papieża Polaka - podało Muzeum.

bEqiBset

Symboliczną garść ziemi z Peru ofiarowali wadowickiemu Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II Misjonarze Słudzy Ubogich Trzeciego Świata. Stanie się ona częścią stałej ekspozycji poświęconej pielgrzymkom papieża Polaka - podało Muzeum.

Wadowickie Muzeum posiada już w zbiorach ziemię m.in. z Fatimy w Portugalii, a także z Meksyku, Grecji, Kolumbii, Filipin, Ghany i Stanów Zjednoczonych.

Dar z Peru pochodzi z okolic miasta Andahuaylillas, gdzie misjonarze kształcą ubogie i porzucone dzieci, jak również prowadzą ewangelizację wśród biednych. Jan Paweł II odwiedził ten kraj dwukrotnie, w 1985 i 1988 roku.

bEqiBsev

Papież spędził w podróży niemal 20 procent pontyfikatu. Pokonał ponad 1,65 mln km. Wyruszał w świat 104 razy i odwiedził 129 krajów.

Jak przypomniał w piątek wicedyrektor Muzeum Michał Jakubczyk remontowana aktualnie placówka oficjalnie otwarta zostanie późną wiosną przyszłego roku. Zwiedzającym udostępniona zostanie jednak nieco wcześniej, być może już na przełomie marca i kwietnia. Obecnie dobiegają końca prace przy montażu stałej ekspozycji.

Przebudowa muzeum rozpoczęła się w 2010 roku. Placówka mieści się w kamienicy, w której mieszkali Wojtyłowie, a w 1920 roku urodził się tam Karol Wojtyła. Od 1984 roku w budynku istnieje muzeum papieża, które należy do archidiecezji krakowskiej. To najdłużej w świecie działająca placówka muzealna poświęcona polskiemu papieżowi. (PAP)

szf/ ls/

bEqiBseW
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)