Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ziemia znów drży w L'Aquili. Przed szczytem G8

0
Podziel się

Najsilniejsze wstrząsy miały siłę prawie 4 stopni w skali Richtera.

Ziemia znów drży w L'Aquili. Przed szczytem G8
(EPA/PAP)
bDJEOxfV

Nowa seria wstrząsów sejsmicznych w rejonie miasta L'Aquila w Abruzji we Włoszech budzi zaniepokojenie ekspertów oraz miejscowej ludności - pisze _ La Repubblica _.

Obawy są tym większe, że do wzmożonej aktywności doszło na kilka dni przedszczytem przywódców G8, który odbędzie się tam w dniach od 8 do 10 lipca.

bDJEOxfX

W czwartek zanotowano tam wstrząs o sile 3,9 w skali Richtera. Wybuchła panika, a wiele osób spędziło noc koczując w samochodach.

Od 15 dni ziemia w Abruzji drży coraz częściej. Liczba wstrząsów, do jakich dochodzi każdego dnia, wzrosła z 20 do 50. Ich epicentrum znajduje się około 20 kilometrów od zniszczonej L'Aquili, która na początku lipca, w związku z przyjazdem prezydentów i premierów z krajów G8 oraz zaproszonych przez nich polityków, zamieni się niemal w twierdzę.
Włoski dziennik przytacza fragment raportu Obrony Cywilnej, w którym eksperci stwierdzają, że nowa seria wstrząsów ma miejsce na terenie uważanym od dawna za bardzo zagrożony. Najsilniej ziemia drży w małej miejscowości Montereale na pograniczu Abruzji, Lacjum i Umbrii. W 1703 r. doszło tam do katastrofalnego trzęsienia ziemi.

Jednocześnie sejsmolodzy w opracowaniu na temat nowej serii zjawisk zauważają, że wzrost aktywności sejsmicznej nie musi oznaczać większej siły wstrząsów.

Gazeta informuje także o coraz większym rozgoryczeniu bezdomnych mieszkańców Abruzji. Transparenty z hasłami antyrządowymi rozwieszono w miasteczkach namiotowych._ - Przygotowania do G8 prowadzone są szybko, podczas gdy prawdziwa odbudowa stoi w miejscu _ - mówią przedstawiciele komitetów protestacyjnych.

bDJEOxgd
bDJEOxgy
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
KOMENTARZE
(0)