Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ziętek: budownictwo mieszkaniowe jednym z tematów debat

0
Podziel się

Budownictwo mieszkaniowe, system emerytalny, służba zdrowia i miejsca pracy
- to tematy, które szef Sierpnia 80 Bogusław Ziętek chciałby poruszyć w debatach wyborczych z
innymi kandydatami na prezydenta.

bEiKvuRN

Budownictwo mieszkaniowe, system emerytalny, służba zdrowia i miejsca pracy - to tematy, które szef Sierpnia 80 Bogusław Ziętek chciałby poruszyć w debatach wyborczych z innymi kandydatami na prezydenta.

Ziętek ocenił we wtorek na konferencji w Poznaniu, że powrót do budowy domów z wielkiej płyty - co byłoby trzykrotnie tańsze niż obecne technologie budowlane - powinien być podstawą program budowy mieszkań socjalnych i taniego budownictwa ogólnego.

Jako inny przykład taniego budownictwa przewodniczący Sierpnia 80 podał inicjatywę Stowarzyszenia Pomocy Eksmisyjnej w Poznaniu, które w tym roku na własnym gruncie chce wybudować wielorodzinny dom drewniany, którego koszt został skalkulowany na poziomie 1,8 tys. złotych za metr kwadratowy - przy trzykrotnie wyższej cenie za metr kwadratowy mieszkań oferowanych na tym terenie przez deweloperów.

bEiKvuRP

Problem budownictwa jest jednym z czterech tematów, który Ziętek chciałby poruszyć podczas debat ze wszystkimi kandydatami na prezydenta. Jego zdaniem, taka debata należy się społeczeństwu.

"Wszyscy są równi wobec prawa i to dotyczy także kandydatów na prezydenta. Nie może być tak, że cześć kandydatów uważa się za równiejszych" - powiedział Ziętek.

Kandydat na prezydenta zaapelował do swoich wyborców, aby ewentualne datki przekazywane na rzecz jego komitetu wyborczego przelewali bezpośrednio na konto pomocy powodzianom.(PAP)

kpr/ mok/ woj/

bEiKvuSq
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)