Notowania

wiadomości
09.10.2011 23:11

Ziętek: trzeba było mieć niezwykle wiele odwagi, by na nas głosować

Trzeba było mieć niezwykle wiele odwagi, by na nas głosować - powiedział w niedzielę wieczorem lider Polskiej Partii Pracy Sierpień '80 Bogusław Ziętek. Jego zdaniem po wyborach w parlamencie wciąż będą "bezcelowe kłótnie pomiędzy głównymi partiami".

Podziel się
Dodaj komentarz

Trzeba było mieć niezwykle wiele odwagi, by na nas głosować - powiedział w niedzielę wieczorem lider Polskiej Partii Pracy Sierpień '80 Bogusław Ziętek. Jego zdaniem po wyborach w parlamencie wciąż będą "bezcelowe kłótnie pomiędzy głównymi partiami".

Według sondażu Homo Homini podanego przez Polsat News PPP Sierpień '80 otrzymała 0,9 proc. Z kolei według TNS OBOP poparcie dla tej partii wyniosło 0,6 proc.

Na wieczorze wyborczym PPP w Warszawie zgromadziło się - poza liderem - ponad 20 kandydatów do Sejmu tej partii, m.in.: Renata Szyszka, Mariusz Olszewski, Magdalena Janiszewska, rzecznik prasowy PPP Patryk Kosela, Ewa Nowak. Po ogłoszeniu powyborczych sondaży wśród polityków PPP Sierpień '80 nie było wielkiej euforii.

"Trzeba było mieć niezwykle wiele odwagi, by na nas głosować. Przez ostatnie kilka dni wszystkie sondażownie wskazywały, że nikt na nas nie chce głosować" - powiedział po ogłoszeniu sondażowych wyników Ziętek.

Jego zdaniem po wyborach w parlamencie wciąż będą "bezcelowe kłótnie pomiędzy głównymi partiami". "Wszystko to będzie gwarantował ten Sejm, który dziś został wybrany. Wybory nic nie zmieniły. Żałuję Polski i Polaków" - ocenił.

Ziętek, który obchodził w niedzielę 47. urodziny, zapewnił w rozmowie z PAP, że PPP dalej będzie działać na scenie politycznej. "Nie damy się wypchnąć ze sceny politycznej. Problemy, o których mówiliśmy w czasie kampanii, będą narastać. Wówczas my będziemy rośli w siłę" - podkreślił.

Ziętek podziękował również kandydatom PPP Sierpnia '80 oraz osobom, które głosowały na jego partię.

Z kolei szef sztabu wyborczego Olszewski zaznaczył, że dzięki PPP Sierpień '80 w Polsce zaczęto mówić szerzej o problemach młodych ludzi. "Podjęliśmy problemy młodych, którzy mają utrudniony dostęp do mieszkań. Pokazaliśmy, że młodzi nie muszą emigrować i pracować na zmywaku po skończonych studiach" - podkreślił.

Pytany przez PAP, czy wyniki wyborów satysfakcjonują PPP Sierpień '80, Ziętek odpowiedział: "To społeczeństwo nie będzie zadowolone z wyników, ponieważ nic w parlamencie się nie zmieni. Parlament gwarantuje jedno - kłótnie. Z tego nie będzie ani trwałego rządu, ani reform, które zmienią na lepsze państwo" - ocenił. Jak dodał, jeżeli sondażowe wyniki potwierdzą się, to w Polsce będą przyśpieszone wybory. "Nie daję rządowi więcej niż rok. Jestem tego pewien" - mówił.

Olszewski zaznaczył, że PPP Sierpień '80 wciąż rozwija się. "Nigdy nie wypracowaliśmy takiego potencjału jak dziś. A nie rozdawaliśmy w czasie kampanii jabłek ani nie rozpinaliśmy staników. Mówiliśmy po prostu, co boli Polaków" - dodał.

Jednym z priorytetów programu PPP jest podniesienie emerytur, rent i płac minimalnych do 2300 zł. PPP chce likwidacji tzw. umów śmieciowych, opodatkowanie firm zagranicznych w tym banków i wielkich sieci handlowych oraz tanich mieszkań dla młodych ludzi.(PAP)

pż/ bk/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz