Notowania

ziobro
03.11.2011 10:13

Ziobro, Cymański i Kurski mają się tłumaczyć

Czy Karol Karski ma upokorzyć polityków mówiących o zmianach w PiS?

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

[aktualizacja 13:07]

Zbigniew Ziobro, Jacek Kurski i Tadeusz Cymański dostali wezwania do stawienia się jutro wczesnym popołudniem przed partyjnym rzecznikiem dyscypliny Karolem Karskim.

Karski prowadzi postępowanie m.in. w sprawie zachowania Ziobry i innych europosłów. Postępowanie ma m.in. związek z ich wypowiedziami medialnymi, Ziobro mówił np. o konieczności demokratyzacji PiS, otwarcia się partii na inne środowiska.

Rzecznik PiS Adam Hofman poinformował, że rzecznik dyscypliny PiS wystosował wezwania na jutro. Dodał, że jak już procedura zostanie dopełniona, zapadnie decyzja w sprawie przyszłości tych polityków.

Cymański powiedział, że on, Ziobro i Kurski dostali wezwania na wczesne popołudnie w piątek. Według niego, mają być przesłuchiwani kolejno, a na rozmowę z każdym z nich przeznaczono godzinę.

Co dalej z Ziobrystami?

**

Pytany, czy stawi się przed Karskim, nie odpowiedział. Jak zaznaczył, jest zaskoczony sytuacją. _ - Jest mi bardzo przykro, że zamiast dyskusji i otwarcia, dowiedziałem się, że jestem obwiniony. My jesteśmy w PiS i chcemy być w PiS _ - podkreślił Cymański.

_ - Jeszcze nie wiemy _ - powiedział Jacek Kurski pytany, czy politycy stawią się na wezwanie rzecznika dyscypliny.

Rozmowy mają przeprowadzać rzecznik dyscyplinarny Karol Karski oraz jego zastępczyni na stanowisku rzecznika dyscypliny - Jolanta Szczypińska. Nie wiadomo jeszcze, czy będą je prowadzili razem czy _ podzielą się _ rozmówcami. Rozmowy mają odbyć się w siedzibie partii przy ul. Nowogrodzkiej w Warszawie.

Zgodnie ze statutem PiS, Komitet Polityczny _ w przypadku rażącego naruszenia zasad statutowych i obowiązków członka PiS uniemożliwiającego lub zagrażającego realizacji celów programowych lub linii politycznej PiS _ ma prawo _ podjąć uchwałę o wykluczeniu członka z PiS albo o zakazie pełnienia przez niego funkcji we władzach PiS przez okres od 6 miesięcy do 2 lat _.

Według statutu PiS, w czasie, gdy sprawą Ziobry zajmuje się rzecznik dyscypliny, może on zostać zawieszony przez prezesa PiS.

Prezes może zawiesić członka partii, _ w związku z uzasadnionym przypuszczeniem, iż naraził on dobre imię lub działał na szkodę PiS, w szczególności po wszczęciu przeciw niemu postępowania dyscyplinarnego do czasu rozpoznania sprawy przez Koleżeński Sąd Dyscyplinarny lub do czasu wyjaśnienia sprawy będącej przyczyną zawieszenia _.

Czytaj więcej o sytuacji w PiS
[ ( http://static1.money.pl/i/h/184/t180664.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/reakcja;kaczynskiego;byla;sluszna;prezes;nie;komentuje;sprawy;ziobry,86,0,956502.html) Ziobryści zdumieni. Wciąż liczą na kompromis Były minister mówi o stawianiu go _ do kąta _. Co na to zwolennicy prezesa?
[ ( http://static1.money.pl/i/h/18/t19986.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/list;ziobry;do;kaczynskiego;bedzie;kara;czy;pojednanie,173,0,955821.html) Będą następstwa listu Ziobry do Kaczyńskiego Na jutro zaplanowano posiedzenie Komitetu Politycznego PiS, która ma zająć się m.in. tą sprawą.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/130/t129410.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/ich;szkodliwa;dzialalnosc;musi;sie;zakonczyc,54,0,955446.html) Ich szkodliwa działalność musi się zakończyć Adam Hofman stawia Ziobrze i Kurskiemu warunki.
Tagi: ziobro, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz