Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
premier
29.07.2007 13:53

Ziobro: nie chcę być premierem

Nie chcę być premierem i nie jestem zainteresowany zmianą miejsca w rządzie, bo mam do zakończenia reformę wymiaru sprawiedliwości - oświadczył w niedzielę minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Według niego, "Polska ma obecnie najlepszego premiera".

Podziel się
Dodaj komentarz

*Nie chcę być premierem i nie jestem zainteresowany zmianą miejsca w rządzie, bo mam do zakończenia reformę wymiaru sprawiedliwości - oświadczył w niedzielę minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Według niego, "Polska ma obecnie najlepszego premiera". *

"W niełatwej sytuacji politycznej kraju Polska potrzebuje premiera z dużym doświadczeniem politycznym. A najwyższe kwalifikacje i umiejętności do zarządzania krajem ma Jarosław Kaczyński" - powiedział Ziobro PAP.

Minister podkreślił, że nie jest "zainteresowany zmianą miejsca w rządzie". "Nie chcę być premierem. Mam bowiem do zakończenia wielkie i ważne publiczne zobowiązanie, jakie powziąłem wobec wyborców - reformę wymiaru sprawiedliwości. Jest to wyzwanie, z którego chcę się wywiązać" - powiedział Ziobro.

"Interesuje mnie kierowaniem resortem sprawiedliwości wyłącznie w rządzie Jarosława Kaczyńskiego" - zaznaczył minister.

"Liczę na to, że Liga Polskich Rodzin oraz Samoobrona przyjmą warunki przedstawione im przez Jarosława Kaczyńskiego i nie będą szukały w tej sytuacji zastępczych tematów" - powiedział Ziobro. To komentarz do sobotniej wypowiedzi wiceszefa LPR Wojciecha Wierzejskiego, który uznał, że zmiana na stanowisku premiera mogłaby rozwiązać obecny kryzys koalicyjny. Jako kandydata na nowego premiera Wierzejski wymienił Zbigniewa Ziobro. (PAP)

Tagi: premier, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz