Notowania

wiadomości
14.06.2011 15:25

Ziobro o wniosku o postawienie go przed TS: humorystyczny

Humorystyczny - tak b. minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro (PiS) skomentował wniosek o postawienie go przed Trybunałem Stanu, zawarty w konkluzji projektu raportu sejmowej komisji śledczej badającej sprawę Barbary Blidy.

Podziel się
Dodaj komentarz

Humorystyczny - tak b. minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro (PiS) skomentował wniosek o postawienie go przed Trybunałem Stanu, zawarty w konkluzji projektu raportu sejmowej komisji śledczej badającej sprawę Barbary Blidy.

Główną konkluzją projektu raportu sejmowej komisji śledczej badającej sprawę Barbary Blidy jest rekomendacja wniosków o postawienie przed Trybunałem Stanu b. premiera Jarosława Kaczyńskiego oraz b. ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry.

"Traktuję tę historię z Trybunałem czysto humorystycznie i na wesoło. Myślę, że należałoby pana Ryszarda (Kalisza, szefa komisji) prosić o kolejnego rodzaju humorystyczne wydarzenia, gdyby nie to, że jednak tłem tej sprawy jest dramat i tragedia. Jest śmierć posłanki Blidy, na której pan poseł Ryszard Kalisz i jego koledzy zbijają partyjny kapitał w poczuciu dużych wyrzutów sumienia, że nie reagowali wtedy, kiedy pani Barbara Blida była wciągana w korupcyjne uwikłania" - mówił Ziobro na konferencji prasowej w Sejmie.

"Powinienem być zobowiązany Ryszardowi Kaliszowi, czy jak niektórzy chcą +tęczowemu Ryśkowi+, który ostatnio dał się poznać jako świetny tancerz na paradach. Myślę, że w takiej roli wypada znacznie lepiej, wiarygodniej, niż w tej, w której dzisiaj usiłował odgrywać sceny, teatr" - dodał Ziobro.

Ziobro przyniósł na konferencję planszę z kopią artykułu z "Pulsu Biznesu" z czerwca 2002 roku. Blida mówiła w nim: "Gdybym była prezesem firmy, której byt uzależniony jest od tego, czy dostanie zlecenie, to zrobiłabym wszystko, aby je dostać. Jeżeli warunkiem byłoby wręczenie łapówki, to bym dała" - ten fragment cytatu na planszy Ziobry został powiększony. Dalej Blida mówiła: "Oczywiście w tej chwili teoretyzuję, bo mam to szczęście, że pracuję w prywatnej firmie, u prywatnego przedsiębiorcy".

Na konferencji Ziobro dopisał na planszy flamastrem "Wniosek do Trybunału Stanu" i zapowiedział, że całość prześle do Kalisza. Jak wyjaśnił, polityk SLD jest odpowiedzialny "za tę atmosferę, która pozwalała na takie wypowiedzi" i za to, że nie było na nie odpowiedzi oraz "wsparcia dla pani poseł, by zmieniła swój sposób myślenia o polityce, o życiu publicznym, o łapówkach". Zdaniem Ziobry, zapowiedź wniosków przeciwko niemu i Kaczyńskiemu wynika z "wyrzutów sumienia", jakie mają politycy SLD w tej sprawie.

Ziobro oświadczył też, że wniosku przeciwko sobie boi się "tak samo, jak tęczowego Ryszarda Kalisza tańczącego na paradach".

Wiceszef PiS podkreślił, że w sprawie Blidy nie tylko nie ma sobie nic do zarzucenia, ale jest dumny z tego, że gdy był w rządzie "polscy prokuratorzy - inaczej niż za czasów SLD - serio traktowali walkę z korupcją, nie bali się ludzi władzy, postępowali zgodnie z prawem".

Prezes PiS Jarosław Kaczyński pytany o wnioski powiedział z kolei na swojej konferencji prasowej: "Mam taką propozycję do rządu. Sądzę, że i minister Kalisz będzie ogromnie zadowolony z tego. Są właśnie świetne stosunki z Rosją, premierem Putinem, więc może by wynajęli jakiś obóz na dalekiej Syberii, bo chciałbym znaleźć się niedaleko Chodorkowskiego. Już się pakuję, wybieram na Sybir, bo sądzę, że Tusk z Putinem już ustalili jakieś miejsce".

Dopytywany żartował dalej: "przygotowuję się już. Kupię sobie kożuch".(PAP)

ann/ par/ jbr/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz