Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ziobro: Sprawa Kluzik-Rostkowskiej i Jakubiak to incydenty

0
Podziel się

Eskaluje się wydarzenia, które na to nie zasługują - uważa polityk.

Ziobro: Sprawa Kluzik-Rostkowskiej i Jakubiak to incydenty
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bDIlHGdh

_ - *Obawiać się może Platforma Obywatelska naszych kolejnych zwycięstw i stąd jest taka robiona skala nagonki na Prawo i Sprawiedliwość. Eskaluje się wydarzenia, które nie zasługują na uwagę milionów Polaków* _ - powiedział Zbigniew Ziobro na konferencji prasowej, na której zaprezentowano kilku kandydatów PiS do sejmiku pomorskiego i Rady Miasta Gdańska.

Ziobro dodał, że z ostatnich ruchów personalnych w PiS _ robi się cały spektakl i dramat, a media koncentrują się na zdarzeniach incydentalnych _. Zdaniem europosła PiS, media nie roztrząsały w podobnym stopniu sytuacji w PO po odejściu takich polityków jak Janusz Palikot i Kazimierz Kutz.

Były minister sprawiedliwości, powołując się m.in. na wypowiedzi Janusza Palikota, powiedział, że już w sierpniu Joanna Kluzik-Rostkowska i jej środowiskorozważało powołanie nowej formacji politycznej.

bDIlHGdj

_ - Żyjemy w wolnym kraju, każdy z nas ma wolny wybór. Nasze koleżanki, co ze smutkiem spostrzegliśmy, dokonały tego wyboru i nie mamy im tego za złe, że to uczyniły. Ale w polityce i życiu liczy się też styl i pewna kultura wzajemnych relacji. Jeśli ten wybór następuje w finale ważnej kampanii samorządowej, to zostawia niedobre emocje _ - powiedział Ziobro, zapytany, czy możliwe jest przywrócenia członkostwa PiS Kluzik-Rostkowskiej i Jakubiak, jak tego oczekuje poseł PiS Paweł Poncyljusz.

Ten ostatni poparł w piątek na wspólnej konferencji prasowej Macieja Łukowicza jako kandydata PO na prezydenta Wejherowa. Pytany o ocenę tego faktu Ziobro odpowiedział: _ To jest jakaś incydentalna sprawa, że nawet nie widzę powodu, żeby to komentować, szczerze mówiąc nie bardzo się tym interesuję _.

Sprawy personalne w PiS, w tym przyszłość takich polityków jak Adam Bielan, Michał Kamiński i Paweł Poncyljusz, komentował także na konferencji europoseł PiS Jacek Kurski. - _ Każda z tych osób powinna mieć świadomość, ile tej partii zawdzięcza, że Prawo i Sprawiedliwość było dla nich niezwykłą okazją w życiu oraz przywilejów do zrobienia osobistych awansów. Dobry styl i klasa wymagałaby, że jeżeli ktoś już chce się rozstać z Prawem i Sprawiedliwością, to żeby uczynił to w sposób honorowy, a nie taki przewlekle zmuszający nas do potyczek i polemik w mediach _ - ocenił Kurski.

O sytuację wewnętrzną w PiS był także pytany przez dziennikarzy na zorganizowanej godzinę później innej konferencji PiS w Gdańsku poseł tej partii Zbigniew Girzyński. Ten przyznał, że ostatnie wydarzenia w PiS nie pomagają partii w prowadzeniu kampanii wyborczej.

bDIlHGdp

_ - Ciekaw jestem, co stałoby się z politykiem Platformy Obywatelskiej, który przyjechałby do mojego miasta Torunia i poparł kandydata Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta tego miasta? Każdy musi samemu wybrać swoją polityczną drogę, komuś jest bliżej do PiS, a komuś bliżej do PO _ - powiedział Girzyński komentując wystąpienie Poncyljusza w Wejherowie.

bDIlHGdK
wiadomości
Źródło:
KOMENTARZE
(0)