Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ziobro: w kampanii do PE będziemy podkreślać interesy Polski

0
Podziel się

W kampanii do Parlamentu Europejskiego będziemy podkreślać konieczność
maksymalnego wykorzystania dla rozwoju Polski naszej obecności w UE - powiedział w piątek PAP lider
Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro.

bEiLivRx

W kampanii do Parlamentu Europejskiego będziemy podkreślać konieczność maksymalnego wykorzystania dla rozwoju Polski naszej obecności w UE - powiedział w piątek PAP lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro.

Ziobro będzie liderem listy SP do Parlamentu Europejskiego w okręgu małopolsko-świętokrzyskim. Z drugiego miejsca wystartuje europoseł Jacek Włosowicz, a na trzecim miejscu - mówił Ziobro - znajdzie się najprawdopodobniej szef Klubu Parlamentarnego SP poseł Arkadiusz Mularczyk.

Ziobro zapowiedział też, że w tym okręgu wystartują cztery kobiety; nie chciał jednak jeszcze podać ich nazwisk. Solidarnej Polsce w kampanii wyborczej ma towarzyszyć hasło: "Po pierwsze Polska". "Na pewno będziemy podkreślać konieczność maksymalnego wykorzystania dla rozwoju Polski naszej obecności w UE i preferowanie interesów Polski, a nie UE" - podkreślił Ziobro.

bEiLivRz

"Będziemy się też domagać w ramach kampanii europejskiej ustanowienia jasnego i transparentnego systemu wydawania pieniędzy z funduszy unijnych, bo wiemy, że na przestrzeni ostatnich lat zmarnowano gigantyczne pieniądze m.in. przy budowie dróg i autostrad" - dodał poseł do PE.

W Warszawie liderem listy SP będzie europoseł Jacek Kurski, w zachodniopomorsko-lubuskim - rzecznik SP Patryk Jaki. "Jedynką" w okręgu dolnośląsko-opolskim będzie Beata Kempa, w śląskim - europoseł Tadeusz Cymański, w mazowieckim - poseł Ludwik Dorn, a wielkopolskim - poseł Andrzej Dera.

Podczas piątkowej konferencji prasowej Ziobro poinformował, że pełnomocnikiem SP w Krakowie został radny Mirosław Gilarski, który ma się zająć m.in. przygotowaniami do wyborów samorządowych. "To doświadczony radny, człowiek pracowity i znający Kraków od podszewki" - podkreślił Ziobro.

Według lidera SP dla Krakowa niezbędna jest: poprawa bezpieczeństwa, sprawne i uczciwe zarządzanie miastem, lepsze wykorzystanie środków europejskich oraz bardziej efektywne ściąganie inwestorów. (PAP)

bEiLivRF

wos/ par/ gma/

bEiLivSa
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)