Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zjazd regionalnej PO w Gdańsku z udziałem premiera Tuska

0
Podziel się

W niedzielę przed południem w Gdańsku rozpoczął się zjazd regionalnej PO,
podczas którego odbędą się wybory szefa regionu, O stanowisko to ubiega się minister transportu
Sławomir Nowak. W zjeździe udział bierze m.in. premier Donald Tusk.

bErcPGKZ

*W niedzielę przed południem w Gdańsku rozpoczął się zjazd regionalnej PO, podczas którego odbędą się wybory szefa regionu, O stanowisko to ubiega się minister transportu Sławomir Nowak. W zjeździe udział bierze m.in. premier Donald Tusk. *

Niedziela jest ostatnim dniem wyborów władz regionalnych w Platformie Obywatelskiej. Oprócz Pomorza wybory odbywają się w Wielkopolsce, gdzie o fotel szefa regionu mają walczyć: Rafał Grupiński i Waldy Dzikowski, na Mazowszu - tu kandydatem jest starający się o reelekcję Andrzej Halicki oraz w regionie podlaskim, gdzie kandyduje Robert Tyszkiewicz.

W sobotę PO wybrała szefów kilku regionów. Najwięcej emocji wzbudziły wybory szefa dolnośląskiej PO. Dopiero w drugim głosowaniu Jacek Protasiewicz pokonał dotychczasowego przewodniczącego struktur PO w regionie, Grzegorza Schetynę 11 głosami. Protasiewicz w drugim sobotnim głosowaniu otrzymał 205 głosów, Schetyna - 194. Głosowało 400 delegatów, 1 głos był nieważny. Drugie głosowanie było konieczne, gdyż w pierwszym ani Schetyna ani Protasiewicz nie otrzymał wystarczającej liczby głosów. (PAP)

bErcPGLb

rop/ eaw/

bErcPGLC
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)