Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Złoty Krzyż Zasługi dla Wolfganga Schulhoffa

0
Podziel się:

Prezes Izby Rzemieślniczej Duesseldorfu Wolfgang Schulhoff odebrał w
poniedziałek podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim Złoty Krzyż Zasługi, przyznany mu za
zasługi w rozwijaniu polsko-niemieckiej współpracy w dziedzinie rzemiosła i usług.

Prezes Izby Rzemieślniczej Duesseldorfu Wolfgang Schulhoff odebrał w poniedziałek podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim Złoty Krzyż Zasługi, przyznany mu za zasługi w rozwijaniu polsko-niemieckiej współpracy w dziedzinie rzemiosła i usług.

Odznaczenie w imieniu prezydenta Bronisława Komorowskiego wręczył szef prezydenckiej kancelarii Jacek Michałowski.

"To naprawdę rzadka okazja, by w imieniu prezydenta RP podziękować komuś tak zasłużonemu we współpracy polsko-niemieckiej, bo politycy podejmują różne decyzje, ale współpraca odbywa się w realnym życiu, między realnymi ludźmi - np. między rzemieślnikami" - powiedział Michałowski.

Dodał, że to Schulhoff "był tym, dzięki któremu między Warszawą a Duesseldorfem rozpoczęła się świetna współpraca między polskimi i niemieckimi organizacjami małych przedsiębiorstw".

Jak podkreślił, ta współpraca rozpoczęła się jeszcze "w czasach, kiedy w Polsce nie było jeszcze Solidarności, a mur berliński stał mocno".

"Chciałbym serdecznie panu profesorowi podziękować za te długie lata budowania współpracy polsko-niemieckiej, budowania mostu między Polakami i Niemcami" - zwrócił się do Schulhoffa Michałowski.

Zaznaczył, że szczególnie przysłużył się on ludziom młodym, budując system szkolenia zawodowego w relacji mistrz-uczeń.

Schulhoff powiedział, że jest pod głębokim wrażeniem otrzymanego odznaczenia. "Cała rzecz rozpoczęła się dla mnie przed 30 laty, były to czasy bardzo trudne politycznie. Nikt nie myślał, że z takiej współpracy narodzi się przyjaźń" - powiedział Schulhoff.

Podkreślił, że podziwia w Polakach odwagę, z którą mówią o przyszłości i z którą borykają się z teraźniejszością oraz ducha wolności.

Mówił, że Niemcy i Polacy, mimo że ich kraje leżą tak blisko siebie, "przez wiele lat żyli zupełnie oddzielnie, choć mają dużo wspólnego, jeśli chodzi o naukę i kulturę". Schulhoff podkreślił, że liczy na rozwój polsko-niemieckiej współpracy. (PAP)

wni/ mok/ jra/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)