Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Złoty słabszy na koniec tygodnia

0
Podziel się

Podczas piątkowego handlu polska waluta straciła nieco na wartości. Ok.
godz. 16.20 euro kosztowało 4,20 zł, a za dolara płacono 3,08 zł. Zdaniem analityków, bardzo
możliwe, że przyszły tydzień złoty rozpocznie osłabieniem.

bEraLjdx

Podczas piątkowego handlu polska waluta straciła nieco na wartości. Ok. godz. 16.20 euro kosztowało 4,20 zł, a za dolara płacono 3,08 zł. Zdaniem analityków, bardzo możliwe, że przyszły tydzień złoty rozpocznie osłabieniem.

Analityk Raiffeisen Polbank Dorota Strauch powiedziała PAP w piątek, że złoty nieznacznie stracił na wartości. "Złoty wrócił powyżej poziomu 4,20 za euro i to mimo pozytywnych danych o polskim PKB, gdyż struktura jego wzrostu wydaje się optymistyczna. Widać jednak, że jest lekka presja na złotego" - powiedziała.

W jej opinii obecny poziom notowań złotego zwiększa ryzyko jego dalszego osłabienia. Dodała, że w nadchodzącym tygodniu ważne będą m.in. dane, jakie napłyną w poniedziałek, dotyczące listopadowego wskaźnika PMI, który obrazuje kondycję polskiego sektora przemysłowego. Jak mówiła, ważne też będą dane oraz informacje napływające z USA, które mogą sugerować, kiedy nastąpi początek wygaszania programu skupu aktywów przez Fed. "Wszelkie sygnały, że ograniczenie QE3 miałoby mieć miejsce już w grudniu, będą zapewne negatywne dla złotego" - wskazała.

bEraLjdz

Z kolei Marek Cherubin z Banku BPH stwierdził, że złoty utrzymuje się od jakiegoś czasu w paśmie wahań 4,18-4,22 zł za euro. "Złoty utknął powyżej poziomu 4,20 za euro. Polska waluta jest dzisiaj słabsza, wraz z forintem" - powiedział.

W piątek GUS poinformował, że w trzecim kwartale br. polska gospodarka rozwijała się w tempie 1,9 proc. rdr w porównaniu ze wzrostem o 0,8 proc. rdr kwartał wcześniej. W ujęciu kwartalnym, PKB urósł o 0,6 proc., wobec wzrostu w drugim kwartale o 0,5 proc. kdk, po korekcie. (PAP)

rbk/ bg/ je/

bEraLjea
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)