Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Złoty stracił po danych z rynku pracy w USA

0
Podziel się:

Polska waluta w pierwszej części dnia zyskiwała na wartości, jednak po
lepszych od prognoz danych z USA dotyczących rynku pracy nastąpiło odwrócenie trendu - wskazali w
piątek analitycy. Około godz. 16.30 euro kosztowało 4,19 zł, a dolar 3,14 zł.

bEsfHnbF

Polska waluta w pierwszej części dnia zyskiwała na wartości, jednak po lepszych od prognoz danych z USA dotyczących rynku pracy nastąpiło odwrócenie trendu - wskazali w piątek analitycy. Około godz. 16.30 euro kosztowało 4,19 zł, a dolar 3,14 zł.

Analityk DM TMS Brokers Bartosz Sawicki wskazał, że czwartkowa, niespodziewana decyzja Europejskiego Banku Centralnego (cięcie stóp o 0,25 proc.) oraz piątkowe dane z amerykańskiego rynku pracy spowodowały umocnienie dolara, co odbiło się negatywnie na złotym. "To ograniczyło potencjał wzrostu notowań polskiej waluty" - ocenił.

"W najbliższych dniach trudno liczyć, że euro/złoty wróci poniżej poziomu 4,16. O notowaniach naszej waluty decydują ostatnio zmiany na rynkach globalnych, bo nie ma lokalnych powodów, by złoty tracił na wartości. Spodziewamy się, że w najbliższych dniach notowania wspólnej waluty będą poruszać się w granicach 4,16-4,20 zł" - dodał.

bEsfHnbH

Jak tłumaczył Sawicki, zatrudnienie w sektorze pozarolniczym w USA zmieniło się o 204 tys. "To dużo lepsze dane niż oczekiwano. Rynek spodziewał się wzrostu zatrudnienia w USA o 130 tys. Stopa bezrobocia zgodnie z oczekiwaniami wyniosła 7,3 proc." - mówił analityk.

Dodał, że ze względu na paraliż administracyjny, który niedawno miał miejsce w Stanach Zjednoczonych, dane te są obarczone dużą dozą niepewności. Departament Pracy USA miał tydzień mniej na dotarcie do tej samej co zawsze liczby ankietowanych przedsiębiorstw i gospodarstw domowych.

"Oznacza to, że błąd badania może być spory, podobnie jak skala rewizji tych danych w przyszłości. W reakcji na piątkowe dane kurs euro/dolar zniżkował do 1,335 z okolic 1,342 przed publikacją. Wzrost zmienności na euro/dolarze z reguły nie sprzyja notowaniom złotego" - zaznaczył.

Z kolei diler walutowy z Millennium Banku Przemysław Winiarczyk ocenił, że w przyszłym tygodniu spodziewa się raczej spokojnego handlu. "Myślę, że do końca roku złoty ma szansę się umacniać, może w końcu naruszymy wsparcie na poziomie 4,1600-4,1650 za euro" - ocenił. (PAP)

bEsfHnbN

rbk/ jba/ amac/

bEsfHnci
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)