Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zmarł Andrzej Turski, dziennikarz radiowy i telewizyjny

0
Podziel się

Znany dziennikarz radiowy i telewizyjny Andrzej Turski zmarł we wtorek w
wieku 70 lat - podało TVP Info. Od 2006 r. ciężko chorował.

bEqHHnyZ

Znany dziennikarz radiowy i telewizyjny Andrzej Turski zmarł we wtorek w wieku 70 lat - podało TVP Info. Od 2006 r. ciężko chorował.

Andrzej Turski urodził się 25 stycznia 1943 r. w Warszawie. Studiował filologię polską na Uniwersytecie Warszawskim, następnie dziennikarstwo. Od 1968 r. pracował w Redakcji Młodzieżowej Polskiego Radia; w latach 1980-82 był naczelnym redakcji. Pełnił także funkcję dyrektora III Programu Polskiego Radia i naczelnego Programu I. Współtworzył m.in. audycje "Radiokurier", "Sygnały dnia" i "W samo południe".

W 1987 r. Turski przeszedł do Telewizji Polskiej gdzie pracował na stanowisku dyrektora i redaktora naczelnego TVP1. Prowadził m.in. programy: "7 dni świat" i "Panoramę"; był też jednym z autorów "Teleexpressu".

bEqHHnzb

Dziennikarz został odznaczony m.in. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski i Złotym Krzyżem Zasługi.

Andrzej Turski na początku grudnia zrezygnował z prowadzenia "Panoramy" w TVP2, tłumacząc się zmęczeniem i wiekiem. Kilka dni później dziennikarz w ciężkim stanie trafił do szpitala. Turski od lat zmagał się z cukrzycą, przeszedł także długą walkę z chorobą nowotworową. (PAP)

pj/abe/ mag/

bEqHHnzC
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)