Notowania

wiadomości
04.08.2012 12:15

Zmarł szef dolnośląskiego PSL Tadeusz Drab

Był wieloletnim prezesem dolnośląskich struktur Polskiego Stronnictwa Ludowego. Miał 58 lat.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)

Wieloletni prezes dolnośląskich struktur Polskiego Stronnictwa Ludowego Tadeusz Drab zmarł dziś rano we Wrocławiu. Miał 58 lat.

Informację o śmierci prezesa dolnośląskich struktur PSL potwierdził rzecznik PSL Krzysztof Kosiński. Nie chciał mówić o przyczynach zgonu polityka.

Tadeusz Drab był szefem dolnośląskiego PSL od 2006 r. Jesienią 2011 r. władze krajowe partii zawiesiły zarząd wojewódzki do wyboru nowego prezesa. Pomimo silnej opozycji wewnątrz partii, Drab został ponownie wybrany na prezesa ugrupowania w regionie w czerwcu tego roku.

W latach 2006-2009 polityk pełnił funkcję wicemarszałka województwa dolnośląskiego. Zrezygnował z niej, gdy wyszło na jaw, że w grudniu 2008 r. został skazany za składanie fałszywych zeznań. Sprawa dotyczyła wydarzeń z 2006 r. Drab wówczas wracał z kolegą z polowania. Doszło do wypadku. Wicemarszałek wziął winę na siebie, bo jego kolega był nietrzeźwy.

Czytaj więcej w Money.pl
Znany poseł z PSL nie popiera pomysłu partii Józefowi Zychowi nie podoba się pomysł zakaz publikacji sondaży na dwa tygodnie przed wyborami. Wicemarszałek Sejmu Eugeniusz Grzeszczak z Polskiego Stronnictwa Ludowego zapowiedział, że projekt ustawy w tej sprawie jest już gotowy.
Zastąpił Sawickiego. Mówi co zrobi na początek Stanisław Kalemba objął stanowisko ministra rolnictwa w następstwie afery taśmowej.
Nie zobaczymy więcej sondaży przed wyborami? Zakaz miałby obowiązywać przed wyborami parlamentarnymi, prezydenckimi, samorządowymi, a także wyborami do Parlamentu Europejskiego.
Tagi: wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz