Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zmasowana kontrola policji skarbowej w sklepach i lokalach w Neapolu

0
Podziel się

Włoska Gwardia Finansowa przeprowadziła w środę zmasowaną kontrolę w kilkuset
sklepach, restauracjach i barach w Neapolu. W prawie wszystkich policja skarbowa ujawniła proceder
niewystawiania rachunków fiskalnych i inne nieprawidłowości.

bDzrPclN

Włoska Gwardia Finansowa przeprowadziła w środę zmasowaną kontrolę w kilkuset sklepach, restauracjach i barach w Neapolu. W prawie wszystkich policja skarbowa ujawniła proceder niewystawiania rachunków fiskalnych i inne nieprawidłowości.

250 funkcjonariuszy skontrolowało sklepy, bary, pizzerie, a także stragany na targach i ulicznych sprzedawców. Spośród 386 punktów sprzedaży, poddanych drobiazgowemu sprawdzeniu, w 317 Gwardia Finansowa stwierdziła oszustwa podatkowe, przede wszystkim zatajanie prawdziwych obrotów poprzez niewystawianie rachunków fiskalnych.

Po tej operacji poinformowano, że już sama obecność inspektorów Gwardii na jednym z neapolitańskich targów sprawiła, że w kasach fiskalnych od razu stwierdzono obroty wyższe nawet o 900 procent; to dlatego, że sprzedawcy zaczęli wystawiać klientom prawidłowe rachunki.

bDzrPclP

Kolejna w tym roku taka spektakularna kontrola we Włoszech to rezultat nasilenia walki z oszustwami podatkowymi przez rząd Mario Montiego. Pierwszą taką akcję przeprowadzono w Sylwestra w alpejskim kurorcie Cortina d'Ampezzo.

We wtorek podobna kontrola miała miejsce wieczorem w centrum San Remo, dokładnie w chwili inauguracji słynnego festiwalu piosenki, gdy miasto przeżywa oblężenie, a obroty w sklepach i lokalach rosną kilkakrotnie. (PAP)

sw/ mc/

bDzrPcmq
wiadomości
pap
Źródło:
KOMENTARZE
(0)