Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Zmiany personalne w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego

0
Podziel się:

Prof. Zbigniew Marciniak, b. wiceminister edukacji, przyjął we wtorek
nominację na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego -
poinformował PAP rzecznik ministerstwa Bartosz Loba. Prof. Marciniak, który zastąpi odchodzącą z
resortu prof. Grażynę Prawelską-Skrzypek, będzie odpowiadał za sprawy szkolnictwa wyższego.

Prof. Zbigniew Marciniak, b. wiceminister edukacji, przyjął we wtorek nominację na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego - poinformował PAP rzecznik ministerstwa Bartosz Loba. Prof. Marciniak, który zastąpi odchodzącą z resortu prof. Grażynę Prawelską-Skrzypek, będzie odpowiadał za sprawy szkolnictwa wyższego.

"To standardowa i płynna zmiana na stanowisku podsekretarza stanu. Prof. Zbigniew Marciniak odpowiadać będzie za sprawy szkolnictwa wyższego, w tym wdrażanie Krajowych Ram Kwalifikacji (inicjatywa UE zmierzająca do lepszego porównywania kwalifikacji zdobytych w różnych narodowych systemach edukacji - PAP)" - poinformował Loba.

Jak podkreślił, o wyborze prof. Marciniaka na stanowisko podsekretarza stanu zadecydowała jego fachowa wiedza. "Prof. Marciniak jest znakomitym specjalistą w dziedzinie szkolnictwa wyższego, ponadto ma doświadczenie w pracy na stanowisku podsekretarza stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej" - mówił Loba.

Jednocześnie rzecznik poinformował, że w resorcie nauki pracę na stanowisku podsekretarza stanu zakończyła prof. Grażyna Prawelska-Skrzypek. "O odejściu prof. Prawelskiej-Skrzypek zadecydowały wyłącznie względy osobiste" - zaznaczył Loba.

Prof. Zbigniew Marciniak jest matematykiem, nauczycielem akademickim na Uniwersytecie Warszawskim. W latach 2005-2007 przewodniczył Państwowej Komisji Akredytacyjnej. W okresie od listopada 2007 do sierpnia 2009 r. był podsekretarzem stanu MEN, gdzie odpowiadał za przygotowanie nowych programów nauczania. (PAP)

nno/ mki/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)