Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zmiany w rozkładach pociągów podczas remontu warszawskiego lotniska

0
Podziel się

Przewozy Regionalne zmienią godzinę odjazdu ostatniego pociąg InterRegio
relacji Łódź Fabryczna - Warszawa Wschodnia z godziny 19.32 na 0.45. Ma to zapewnić transport
pasażerom korzystającym z łódzkiego lotniska podczas remontu warszawskiego portu.

bEirRNmd

Przewozy Regionalne zmienią godzinę odjazdu ostatniego pociąg InterRegio relacji Łódź Fabryczna - Warszawa Wschodnia z godziny 19.32 na 0.45. Ma to zapewnić transport pasażerom korzystającym z łódzkiego lotniska podczas remontu warszawskiego portu.

We wrześniu łódzki Port Lotniczy im W. Reymonta przejmie część połączeń remontowanego Portu Lotniczego im. Chopina w Warszawie i obsłuży ponad 100 dodatkowych lotów. Pierwszy samolot, którego lądowanie przeniesiono ze stolicy, ma wylądować w Łodzi w piątek 3 września o godz. 23.40. Łódzkie lotnisko dodatkowe loty będzie obsługiwać przez trzy kolejne wydłużone weekendy (od piątku do poniedziałku): 3-6 września, 10-13 września i 17-20 września.

W tym czasie w porcie lotniczym w Warszawie będzie trwał remont krzyżówki dwóch pasów startowych i część lotniska będzie zamknięta - droga startowa będzie wtedy skrócona do 1,3 km. Z tej przyczyny z lotniska będą mogły startować tylko mniejsze samoloty, dlatego część ruchu przeniesie się do Łodzi.

bEirRNmf

Jak poinformował w czwartek rzecznik Przewozów Regionalnych Piotr Olszewski, od 4 do 6 września oraz 11, 12, 18 i 19 września ostatni pociąg InterRegio relacji Łódź Fabryczna - Warszawa Wschodnia zostanie przesunięty z godziny 19.32 na 0.45. W tych dniach pociąg przyjedzie: do Koluszek o 1.09, do Skierniewic o 1.34, do Żyrardowa o 1.50 i do warszawskich stacji: Zachodnia o 2.18, Centralna o 2.23 i Wschodnia o 2.33. Ma to zapewnić pasażerom lotniska dogodne połączenie ze stolicą.

"Dyspozytor kolejowego przewoźnika będzie w kontakcie z obsługą lotniska i w przypadku opóźnienia przylotów podejmie decyzję o ewentualnym opóźnieniu odjazdu pociągu. W Łodzi dojazd z lotniska do kolejowego Dworca Fabrycznego zapewni komunikacja miejska" - poinformował rzecznik.

Na czas przejęcia ruchu z warszawskiego lotniska ma zostać przywrócona w Łodzi autobusowa linia "L" łącząca port lotniczy z dworcami Łódź-Kaliska i Łódź Fabryczna. Autobus będzie kursował cztery razy na godzinę od godz. 4.30. (PAP)

her/ mki/ woj/

bEirRNmG
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)