Notowania

Zmiany w rozkładzie jazdy pociągów już od jutra

Zmiany dotyczą między innymi pociągów kursujących na trasach Warszawa-Łódź, Kraków-Przemyśl czy Warszawa-Trójmiasto.

Podziel się
Dodaj komentarz
(pkp.pl)

Zmiany dotyczą między innymi pociągów kursujących na trasach Warszawa-Łódź, Kraków-Przemyśl czy Warszawa-Trójmiasto.

Rozkład jazdy pociągów zmienia się raz w roku - w drugą niedzielę grudnia. Jednak w trakcie jego obowiązywania dopuszczane są korekty i tzw. rozkłady zamknięciowe, czyli wynikające z utrudnień na określonych liniach. Powodem wprowadzanych od niedzieli zmian są trwające w całej Polsce prace modernizacyjne, prowadzone przez zarządzającą infrastrukturą kolejową spółkę PKP Polskie Linie Kolejowe.

Zmieniony rozkład będzie obowiązywał do końca maja. Pasażerowie muszą się przygotować, że część pociągów będzie jeździć drogą okrężną, niektóre będą kursować w skróconej relacji, a na wybranych odcinkach będzie zorganizowana komunikacja zastępcza.

Jak poinformowała rzeczniczka PKP Intercity Małgorzata Sitkowska, od początku kwietnia Express _ Małopolska _ z Przemyśla do Trójmiasta, będzie kursować w skróconej relacji Kraków Płaszów - Trójmiasto. Powodem są prace modernizacyjne prowadzone na odcinku Kraków-Przemyśl. Do Przemyśla PKP Intercity uruchomi nowy pociąg TLK _ Podkarpacie _ skomunikowany z pociągiem _ Małopolska _.

Zmienią się terminy kursowania pociągu EIC _ Bolesław Prus _ relacji Warszawa - Szczecin - Warszawa. Od 11 kwietnia do Szczecina pociąg jeździć będzie w piątki i soboty, natomiast odjeżdżać do Warszawy w piątki i niedziele.

Sitkowska poinformowała, że dla pociągów kursujących na trasie Łódź - Warszawa - Łódź będą dwie zmiany rozkładu. _ - Pierwszy rozkład jazdy obowiązywał będzie od 1 do 20 kwietnia br., natomiast kolejny od 21 kwietnia do końca maja br. _ - poinformowała. Dodała, że od 21 kwietnia z trasy Warszawa - Łódź Kaliska wycofane zostaną pociągi TLK _ Kordian _, _ Prząśniczka _ oraz _ Kurpiński _. W zamian pojawią się TLK _ Jankiel _ oraz _ Podstolina _. W sumie, w kwietniu i maju, pomiędzy Warszawą a Łodzią kursować będzie 15 par pociągów przewoźnika.

Michał Stilger z biura prasowego Przewozów Regionalnych poinformował, że do najważniejszych zmian dotyczących pociągów InterRegio i RegioEkspres należy skrócenie trasy pociągu IR _ Pomorze _ z Warszawy do Gdyni do relacji Toruń Główny - Malbork, skrócenie czasu jazdy pociągu IR _ Skrzyczne _ relacji Bielsko-Biała - Warszawa Wschodnia o ponad 30 minut, oraz zwiększenie składu tego pociągu z pięciu do sześciu wagonów.

Zmiany rozkładu dotyczą też pociągów Kolei Mazowieckich. Główne utrudnienia wystąpią na linii Warszawa - Skarżysko między 16 a 30 kwietnia. Pociągi osobowe nie będą kursowały na odcinku Warka - Grabów nad Pilicą, w zamian będzie wprowadzona komunikacja zastępcza. Pociągi przyspieszone będą zaś kursowały trasą okrężną przez Dęblin.

Czytaj więcej w Money.pl
Rozkład jazdy PKP. Do Krakowa będzie szybciej Linia z Sosnowca Jęzora do Krakowa Towarowego zostanie przebudowana - od nowa powstaną tory, perony, wiadukty, system sterowania ruchem kolejowym, oświetlenie i sieć trakcyjna.
Sto pociągów znika z rozkładu. Już od marca Blisko 100 z 480 pociągów Przewozów Regionalnych codziennie kursujących w województwie śląskim zniknie w najbliższym czasie.
Rozkład jazdy na Euro 2012. Wiadomo kiedy Kolejarze czekali do początku grudnia 2011 r. - na losowanie grup turniejowych - z układaniem rozkładu obowiązującego podczas turnieju.
Tagi: rozkład jazdy pociągów, pkp, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz