Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Znów topnieją szeregi PiS. Odeszli dwaj znani politycy

0
Podziel się:

Paweł Kowal i Tomasz Dudziński zrezygnowali z członkostwa w partii.

Znów topnieją szeregi PiS. Odeszli dwaj znani politycy
(PAP/Grzegorz Jakubowski)
bEsnkAMl

*Europoseł Paweł Kowal (na zdjęciu) i poseł Tomasz Dudziński zrezygnowali z członkostwa w partii. *Dudziński wysłał w sprawie swojej rezygnacji list do kierownictwa partii - m.in. do szefa klubu PiS Mariusza Błaszczaka i szefa Komitetu Wykonawczego Joachima Brudzińskiego.

W liście tym wyjaśnia, że podjął decyzję o opuszczeniu PiS po tym, jak Komitet Polityczny, na wniosek prezesa Jarosława Kaczyńskiego, wykluczył z partii Joannę Kluzik-Rostkowską i Elżbietę Jakubiak. Dudziński podkreślił, że jego odejście z partii to _ gest sprzeciwu wobec tych krzywdzących decyzji i solidarności z osobami, które najzwyczajniej w świecie na to sobie nie zasłużyły _.

_ - Prawo i Sprawiedliwość to nie jest jeden człowiek. W tę ideę było zaangażowanych tysiące osób, a potrafiliśmy uzyskać poparcie 8 mln Polaków. (...) W Prawie i Sprawiedliwości było i pozostanie wielu moich przyjaciół. Ja jednak dłużej w partii, w której nie ma miejsca na swobodną wymianę poglądów, pozostawać nie mogę _ - podkreślił.

bEsnkAMn

Z kolei Paweł Kowal o swojej rezygnacji poinformował prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego w _ obszernym liście _, który wysłał przed kilkunastoma dniami. Eurodeputowany nie chciał mówić o szczegółach swojego listu, bo - jak dodał - nie chcę robić wokół swojego odejścia zamieszania.

W rozmowie z _ Newsweekiem _, której fragment został opublikowany w niedzielę w internecie, Kowal tłumacząc powody swojego odejścia z PiS powiedział m.in.: _ obserwujemy koniec PiS jako partii w wiarygodny sposób wielonurtowej, republikańskiej, PiS staje się innym ugrupowaniem _.

*W sobotę z członkostwa w PiS *zrezygnowali europosłowie Adam Bielan i Michał Kamiński oraz poseł Paweł Poncyliusz. Swoją decyzję uzasadniali m.in. różnicami między ich poglądami a poglądami kierownictwa partii.
Poseł Paweł Poncyljusz nie chciał powiedzieć PAP, czy w tym tygodniu posłowie związani ze stowarzyszeniem _ Polska jest najważniejsza _ ogłoszą powstanie klubu parlamentarnego. _ Nie chcę tego deklarować. Nie potrafię powiedzieć do końca, jak to się będzie dalej rozwijało, ale myślę, że odejścia powinny dać do myślenia kierownictwu PiS _ - zaznaczył.

Według nieoficjalnych informacji PAP stowarzyszenie _ Polska jest najważniejsza _ zgromadziło już wystarczającą liczbę posłów, by w Sejmie stworzyć klub parlamentarny. Potrzeba do tego co najmniej 15 posłów.

bEsnkAMt

_ - To jest symptomatyczne, że kolejni posłowie odchodzą. To oznacza, że jest coraz więcej polityków PiS, którzy nie zgadzają się na takie traktowanie jak Joanny Kluzik-Rostkowskiej i Elżbiety Jakubiak _ - dodał.

Politycy PO, w tym wiceszef Platformy, marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna, nie chcieli komentować odejścia z PiS kolejnych polityków podkreślając, że to wewnętrzna sprawa partii.

_ - Odchodzą z PiS osoby najbardziej rozpoznawalne i najbardziej twórcze, na pewno w Prawie i Sprawiedliwości jest bardzo poważny kryzys _ - powiedziała tylko rzeczniczka sztabu PO Małgorzata Kidawa-Błońska, pytana o odejście Kowala i Dudzińskiego.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/197/t116421.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/renegaci;z;pis;zakladaja;stowarzyszenie,230,0,711398.html) Renegaci z PiS zakładają stowarzyszenie _ - Dziś je rejestrujemy. Nazwa nawiązuje do motta kampanii prezydenckiej - _ ogłosiła Joanna Kluzik Rostkowska.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/112/t75888.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pis;bez;spin-doktorow;odchodza;kolejni,199,0,714183.html) PiS bez spin-doktorów. Odchodzą kolejni Adam Bielan podkreśla, że zdecydowały różnice między nim a szefostwem partii.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/190/t116414.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/zyczenia;tuska;dla;rozlamowcow;zeby;im;sie;dobrze;wiodlo,207,0,713679.html) Życzenia Tuska dla rozłamowców: Żeby im się dobrze wiodło Stowarzyszenie byłych posłanek PiS ma 4-proc. poparcie.
bEsnkAMO
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)