Notowania

poziom
25.12.2010 21:06

Znowu wzrasta poziom Wisły od Wyszogrodu do Płocka

Ponownie wzrasta poziom Wisły na odcinku od Wyszogrodu do Płocka. Przybór rzeki, spowodowany ostatnimi roztopami, jest tam niewielki, ale systematyczny.

Podziel się
Dodaj komentarz

Ponownie wzrasta poziom Wisły na odcinku od Wyszogrodu do Płocka. Przybór rzeki, spowodowany ostatnimi roztopami, jest tam niewielki, ale systematyczny.

Jak poinformowała PAP rzeczniczka starostwa płockiego Dagmara Kobla-Antczak, w sobotę wieczorem poziom Wisły w Wyszogrodzie wzrósł do 646 cm i przekracza tam o 96 cm stan alarmowy, a w Kępie Polskiej do 487 cm i przekracza tam stan alarmu o 37 cm.

Dane te oznaczają, że w sobotę w ciągu dwunastu ostatnich godzin, poziom rzeki w Wyszogrodzie podniósł się o 6 cm, a w Kępie Polskiej o 5 cm.

Identyczny przyrost poziomu Wisły odnotowano w tym czasie w Płocku, gdzie - jak podał dyżurny miejskiego centrum zarządzania kryzysowego - rzeka, z wyjątkiem jednego wodowskazu, utrzymuje się poniżej stanów ostrzegawczych.

W sobotę wieczorem stan ostrzegawczy o 12 cm Wisła przekroczyła w najniżej położonej, prawobrzeżnej dzielnicy Płocka - Borowiczki.

W Płocku obowiązuje pogotowie przeciwpowodziowe, utrzymane po odwołaniu w środę alarmu powodziowego, który wprowadzono tam 14 grudnia.

Z kolei w siedmiu nadwiślańskich gminach powiatu płockiego: Słubice, Mała Wieś, Wyszogród, Bodzanów, Słupno, Nowy Duninów i Gąbin obowiązuje alarm powodziowy, ogłoszony tam 7 grudnia.

We Włocławku w pogotowiu czeka sześć lodołamaczy, które gdyby doszło do spiętrzania się pokrywy lodowej, mogą w każdej chwili wypłynąć w górę rzeki, w kierunku Płocka i Wyszogrodu, by udrażniać spływanie wody. (PAP)

mb/ ls/

Tagi: poziom, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz