Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kolumbia
03.03.2013 18:05

Żołnierze w Kolumbii skazani za sprzeniewierzenie pieniędzy partyzantów

Wśród skazanych w piątek (czasu miejscowego) na kary od czterech do sześciu lat więzienia jest 15 oficerów i trzech podoficerów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/Fotolink/East News)

Sąd wojskowy w stolicy Kolumbii, Bogocie, skazał na karę więzienia 147 żołnierzy za sprzeniewierzenie funduszy lewackiej partyzantki FARC. Skazani w tajemnicy przed przełożonymi podzielili między siebie blisko 40 mld pesos, czyli w przeliczeniu 17 mln euro.

Wśród skazanych w piątek (czasu miejscowego) na kary od czterech do sześciu lat więzienia jest 15 oficerów i trzech podoficerów.

Żołnierze specjalnej jednostki przeznaczonej do walki z partyzantami odkryli pieniądze FARC w prowincji Caqueta w 2003 roku. Obrona wnosiła o uniewinnienie, argumentując, że środki, jakie podzielili między siebie jej klienci, nie stanowiły własności państwa i nie sposób dotrzeć do ich prawowitych właścicieli.

Na kanwie tej historii powstała komedia _ Sonar no cuesta nada _ ("Łut szczęścia") w reżyserii Rodrigo Triany. W 2006 roku był to najczęściej oglądany film w Kolumbii.

FARC (Rewolucyjne Siły Zbrojne Kolumbii) to najstarsza i największa kolumbijska grupa partyzancka, utworzona w 1964 roku. Utrzymuje się m.in. z porwań dla okupu i handlu narkotykami.

Czytaj więcej o sytuacji w Kolumbii w Money.pl

Tagi: kolumbia, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz