Notowania

wiadomości
30.08.2011 14:49

Żołnierze z Giżycka zawiozą wyprawki szkolne dla afgańskich dzieci

Wyprawki szkolne zawierające odzież, przybory i podręczniki anglojęzyczne zawiozą afgańskim dzieciom żołnierze 15. giżyckiej brygady zmechanizowanej. Brygada z Giżycka wchodząca w skład X zmiany polskiego kontyngentu wyjeżdża do Afganistanu na przełomie września i października.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Wyprawki szkolne zawierające odzież, przybory i podręczniki anglojęzyczne zawiozą afgańskim dzieciom żołnierze 15. giżyckiej brygady zmechanizowanej. Brygada z Giżycka wchodząca w skład X zmiany polskiego kontyngentu wyjeżdża do Afganistanu na przełomie września i października. *

Jak poinformował we wtorek PAP major Marcin Warda szef sekcji wychowawczej 10 zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie, od kilku miesięcy trwała zbiórka darów dla afgańskich dzieci. Prowadziły ją Stowarzyszenie Rodzina Wojskowa w Giżycku oraz Towarzystwo Przyjaciół 5 Pułku Ułanów Zasławskich z Ostrołęki.

Polskie dzieci zbierały dla swych afgańskich rówieśników długopisy, zeszyty, bloki rysunkowe i inne przybory szkolne a także podręczniki w języku angielskim, tornistry na różnych imprezach w czasie poprzedniego roku szkolnego.

Mali Afgańczycy dostaną także zabawki, przytulanki i odzież.

Oprócz wyprawek żołnierze zawiozą także kompletne wyposażenie sali lekcyjnej. Składa się na nie 25 ławek, krzesła i tablica.

"O tym gdzie trafią dary zdecydują żołnierze po rozmowach z władzami lokalnymi w Afganistanie. Chodzi o to, by trafiły one do potrzebujących uczniów" - powiedział major Warda. (PAP)

ali/ ls/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz