Notowania

związki partnerskie
09.06.2011 10:22

Związki partnerskie. "Tusk mami elektorat"

Lider SLD Grzegorz Napieralski jest przeświadczony, że nie będzie ustawy o związkach partnerskich. W jego opinii, premier Donald Tusk mówiąc, że Sejm może się zająć tym projektem po wyborach, "mami i czaruje lewicowy elektorat".

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Lider SLD Grzegorz Napieralski jest przeświadczony, że nie będzie ustawy o związkach partnerskich. W jego opinii, premier Donald Tusk mówiąc, że Sejm może się zająć tym projektem po wyborach, _ mami i czaruje lewicowy elektorat _.

Szef Sojuszu powiedział w Polsat News, że premier Tusk wręcz oszukuje ludzi mówiąc, że po wyborach może być przyjęty, przygotowany przez SLD, projekt ustawy o związkach partnerskich. Polityk SLD dodał, że cztery lata temu Tusk obiecywał przyjęcie ustawy o in vitro. - _ Do dzisiaj jej nie ma i ludzie są nieszczęśliwi _ - powiedział Napieralski.

Według niego, premier mami lewicowy elektorat, gdyż widzi, że postulaty nowoczesnej lewicy zyskują dzisiaj poparcie.

_ - Premier widzi, że SLD zyskuje w każdym sondażu, że to jest dzisiaj trzecia siła polityczna w kraju. Premier to widzi i próbuje, jak to robił w roku 2007, mówić: zagłosujcie na mnie, bo jestem fajniejszy, ja wszystko zrobię. Tylko minęły cztery lata i nic nie zrobił, więc jaka jest gwarancja, że zrobi to przez następne cztery lata - z konserwatywnym, prawicowym PSL. No nie ma szansy. Tylko wejście do rządu SLD, czy silne SLD w parlamencie pozwoli, że taka ustawa przejdzie _ - powiedział lider SLD.

Premier Tusk powiedział w ubiegłym tygodniu, że projekt ustawy o związkach partnerskich można _ wziąć na tapetę _ jako jeden z pierwszych projektów w przyszłej kadencji Sejmu.

_ - Jeżeli chodzi o związki partnerskie, ja jestem gotowy do dyskusji w tej kwestii. Nie chciałbym, żeby ona była taką wrzutką wyborczą ze strony niektórych. Chyba nie będzie piekła, jeżeli damy sobie kilka miesięcy czasu, aby te kwestie spokojnie i precyzyjnie uregulować. Dzisiaj w Sejmie mamy około 200 ustaw, które już czekają na głosowanie, a mamy kilka posiedzeń do końca tej kadencji _ - mówił szef rządu.

Projekt ustawy autorstwa SLD daje możliwość zawierania związków partnerskich przez osoby tej samej płci, prawo do wspólnoty majątkowej, wspólne opodatkowanie i dziedziczenie po zmarłym partnerze.

Czytaj w Money.pl Źródło: e-petrol.pl

Tagi: związki partnerskie, wiadomości, kraj, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz