Notowania

związki zawodowe
03.01.2011 16:40

Związki zawodowe protestują przeciwko "przepaństwowieniu" Enea S.A.

Związki zawodowe działające w spółce Enea S.A. protestują przeciwko możliwości sprzedaży firmy spółce Electricite de France (EDF), nazywając takie działanie "przepaństwowieniem" spółki.

Podziel się
Dodaj komentarz

Związki zawodowe działające w spółce Enea S.A. protestują przeciwko możliwości sprzedaży firmy spółce Electricite de France (EDF), nazywając takie działanie "przepaństwowieniem" spółki.

"Uważamy, że utrata kontroli państwa nad spółką z branży energetycznej jest bezdenną głupotą i krzywdą dla społeczeństwa" - napisali w przesłanym w poniedziałek PAP stanowisku.

"Jesteśmy firmą państwową, Francuzi są także firmą państwową. Jak państwo traci kontrole nad energetyką, to nie trudno sobie wyobrazić, że EDF będzie transferował zyski do Francji i Skarb Państwa nie będzie miał z tego powodu żadnych korzyści. Powinna być zachowana kontrola państwa nad energetyką" - powiedział PAP jeden z sygnatariuszy stanowiska, Piotr Adamski z NSZZ Solidarność.

W swoim stanowisku związkowcy zaapelowali do "administracji rządowej" o debatę, która naświetli rzetelny obraz procesów prywatyzacyjnych odnoszących się do przedsiębiorstw energetycznych, jako kluczowych i strategicznych dla gospodarki kraju.

Stanowisko związkowcy wysłali do premiera, marszałków Sejmu i Senatu, partii politycznych i innych organizacji związkowych. Pod dokumentem podpisali się przedstawiciele ośmiu związków zawodowych działających w spółce i w Elektrowni Kozienice S.A.

Ministerstwo Skarbu Państwa dopuściło w grudniu ub.r. Electricite de France do wyłącznych negocjacji ws. kupna 51 proc. akcji Enei. Resort chce zakończyć prywatyzację spółki do końca pierwszego kwartału 2011 roku - podało MSP w komunikacie prasowym.(PAP)

kpr/ je/ jbr/

Tagi: związki zawodowe, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz