Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Związkowcy będą pikietować przed siedzibą PKP PLK

0
Podziel się

Związkowcy z kolejowych związków zawodowych planują w piątek pikietę przed
siedzibą PKP Polskie Linie Kolejowe w Warszawie - powiedział PAP Stanisław Kokot z kolejarskiej
Solidarności. To protest przeciwko dalszej restrukturyzacji spółki.

bEirJNSd

Związkowcy z kolejowych związków zawodowych planują w piątek pikietę przed siedzibą PKP Polskie Linie Kolejowe w Warszawie - powiedział PAP Stanisław Kokot z kolejarskiej Solidarności. To protest przeciwko dalszej restrukturyzacji spółki.

Jak powiedział Kokot, związkowcy nie sprzeciwiają się samemu procesowi restrukturyzacji spółki, o ile przynosi on poprawę jej sytuacji. "Z danych, jakie przedstawili nam (związkowcom - PAP) przedstawiciele spółki, wynika, że pierwszy etap restrukturyzacji nie przyniósł żadnych efektów. Dlatego sprzeciwiamy się dalszej restrukturyzacji" - powiedział związkowiec.

Przyznał, że dotychczas restrukturyzacja nie wiązała się ze zwolnieniami pracowników. "Polegała ona na tym, że pozamieniano stanowiska. Przybyło też stanowisk administracyjnych" - powiedział Kokot. "Taka restrukturyzacja to sztuka dla sztuki" - skomentował.

bEirJNSf

W pikiecie będą uczestniczyli przedstawiciele trzech central związkowych: Federacja Związków Zawodowych Pracowników PKP, Sekcja Krajowa Kolejarzy NSZZ "Solidarność" i Związek Zawodowy Dyżurnych Ruchu PKP.

Rzecznik PKP PLK Krzysztof Łańcucki powiedział PAP, że aby restrukturyzacja przyniosła spodziewane efekty, konieczne jest jej dokończenie. Dodał, że jest ona prowadzona tak, by nie naruszyć interesów pracowników i nie pozbawić ich miejsc pracy.

"Wszystkie działania restrukturyzacyjne są prowadzone w oparciu o dialog społeczny i mają na celu uproszczenie i obniżkę kosztów funkcjonowania struktury organizacyjnej spółki. Zarząd PLK jest zdecydowany kontynuować ten dialog. Wymaga tego nie tylko interes pracodawcy i rozumiany perspektywicznie interes pracowników, ale przede wszystkim sprawniejsze wykonanie zadań, jakie na rzecz publicznej sieci linii kolejowych wykonuje PLK" - powiedział Łańcucki. (PAP)

her/ bos/ bk/

bEirJNSG
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)