Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Związkowcy europejscy potępiają zamknięcie Opla w Antwerpii

0
Podziel się

Europejska Konfederacja Związków Zawodowych (EKZZ) potępiła w czwartek
decyzję koncernu General Motors w sprawie zamknięcia zakładów Opla w Antwerpii jako "polityczną, a
nie podyktowaną względami gospodarczymi" i uznała ją za "straszliwy cios w belgijską gospodarkę".

bEgsbpfV

Europejska Konfederacja Związków Zawodowych (EKZZ) potępiła w czwartek decyzję koncernu General Motors w sprawie zamknięcia zakładów Opla w Antwerpii jako "polityczną, a nie podyktowaną względami gospodarczymi" i uznała ją za "straszliwy cios w belgijską gospodarkę".

Takie oświadczenie złożył sekretarz generalny EKZZ John Monks.

Zamknięcie fabryki w Antwerpii, ogłoszone tego dnia w Brukseli przez prezesa GM Nicka Reilly'ego, stanowi jedno z posunięć w procesie restrukturyzacji przedsiębiorstwa, które postanowiło zredukować swe zdolności produkcyjne o 20 proc.

bEgsbpfX

"Decyzja została podyktowana względami politycznymi, nie zaś logiką ekonomiczną, ponieważ model małego samochodu GM z napędem na cztery koła, który miał być produkowany w Antwerpii, będzie teraz produkowany w Korei Południowej" - powiedział sekretarz generalny Europejskiej Federacji Metalowców (EMF) Peter Scherrer.

Fabryka w Antwerpii zatrudnia nieco ponad 2 600 robotników (w 1981 r. było ich 12 600) i jej zamknięcie będzie oznaczało, według związkowców, dodatkowo utratę 10 000 miejsc pracy w zakładach pomocniczych i fabrykach części zamiennych.(PAP)

ik/ mc/

5519212

bEgsbpgy
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)