Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zwiedzanie fortów i muzeów podczas Dni Twierdzy Poznań

0
Podziel się

Prezentacje tajemnic poznańskich fortów a także zwiedzanie muzeów na Cytadeli
i schronu przeciwlotniczego zaplanowali organizatorzy odbywających się 24 i 25 sierpnia Dni
Twierdzy Poznań.

bEqaIDDV

*Prezentacje tajemnic poznańskich fortów a także zwiedzanie muzeów na Cytadeli i schronu przeciwlotniczego zaplanowali organizatorzy odbywających się 24 i 25 sierpnia Dni Twierdzy Poznań. *

Jak powiedział współorganizator wydarzenia, prezes Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej (PLOT) Jan Mazurczak, organizowana po raz pierwszy impreza ma na celu promocję znajdujących się w Poznaniu, zbudowanych w XIX wieku obiektów, które są już dostępne dla zwiedzających.

"Twierdza Poznań to jedna z najlepiej zachowanych twierdz fortowych w Europie. Mamy wreszcie ofertę zwiedzania wielu obiektów, teraz chcemy je wypromować" - powiedział.

bEqaIDDX

W trakcie wydarzenia będzie można obejrzeć forty III, IVa, Va i VII, muzea na Cytadeli, Śluzę Katedralną oraz schron przeciwlotniczy z czasów II wojny światowej w Parku Wilsona.

Jak podkreślił Mazurczak, w każdym z punktów przygotowano dodatkowe atrakcje, spacery z przewodnikami i inscenizacje historyczne.

"W ramach Dni Twierdzy Poznań po raz pierwszy w tak dużym zakresie będzie można zobaczyć remontowany zachodni przyczółek Śluzy Katedralnej. Poza nią wszystkie obiekty są już dostępne dla zwiedzających. Niestety wiedza na temat tych budowli jest wśród poznaniaków i turystów wciąż bardzo mała" - powiedział PAP Mazurczak.

W forcie III w Nowym Zoo zaplanowano plenerowe rekonstrukcje historyczne, warsztaty fortyfikacyjne dla dzieci oraz zajęcia na strzelnicy pneumatycznej. Udostępnione zostanie zamknięte wcześniej skrzydło koszar. Na terenie fortu IVa będzie można m.in. zapoznać się z średniowiecznym rzemiosłem wojennym. W forcie Va przewodnicy zorganizują "szkolenie militarne" dla turystów.

bEqaIDEd

W wydarzenie włączają się także Muzeum Uzbrojenia, Muzeum Armii Poznań, oraz Muzeum Martyrologii Wielkopolan - Fort VII.

Jak podkreślają organizatorzy, projekt będzie miał w tym roku charakter pilotażowy. Jeśli formuła się sprawdzi, kolejne Dni Twierdzy Poznań odbędą się w lipcu 2014 r., w setną rocznicę wybuchu I wojny światowej. (PAP)

rpo/ abe/

bEqaIDEy
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)