Komisja Europejska może zawrzeć ugodę z Gazpromem w sprawie nadużywania przez rosyjski koncern pozycji w naszej części Europy. Pomysł w ostrych słowach skrytykował szef PGNiG.
Polski gigant gazowy rozpędza się z poszukiwaniami. Resort energii potwierdził, że sprawdzana jest możliwość wydobycia gazu u wybrzeży Libanu i Izraela.
Rosja i Turcja zaczęły rozmawiać o Tureckim Potoku pod koniec 2014 r., gdy Moskwa zrezygnowała z budowy gazociągu South Stream przez Bułgarię po sprzeciwie Komisji Europejskiej.
Akademik Łomonosow - tak nazywa się pływająca elektrownia jądrowa, która ruszyła z Petersburga w kierunku Murmańska. Jest holowana przez Morze Bałtyckie. Konstrukcja jest nazywana "Nuklearnym Titanikiem".
Invenergy, amerykański gigant z branży energii odnawialnej, złożył wniosek o wszczęcie postępowania arbitrażowego przeciwko Polsce. Firma chce odszkodowania za to, że kontrolowane przez rząd polskie spółki energetyczne rozwiązały z nią umowy na zakup energii i zielonych certyfikatów.
Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego sprawdzają dokumentację w związku ze śledztwem ws. oszustw w obrocie biomasą.
Budowa elektrowni atomowej wynika z uzgodnień z Unią Europejską. Będzie to kosztować około 70-75 mld zł.
Spółka zależna Energi wygrała przetarg Polskich Sieci Energetycznych na redukowanie zapotrzebowania na moc. Na życzenie PSE ma być wyłączane czasowo do 340 MW mocy i zużycie przesuwane na inny termin.
W wietrzne, wolne od pracy dni wiatraki produkują tyle energii, że nie ma co z nią zrobić. Spółka Państwowe Sieci Elektroenergetyczne jest gotowa płacić za to, żeby elektrownie wiatrowe przystopowały.
Komisja Europejska zmusi rynki finansowe do większego zaangażowania w projekty na rzecz ochrony środowiska. Dla polskich banków oznacza to kłopoty z wiarygodnością a dla naszego rządu – droższe finansowanie energetyki opartej na węglu.