Na organizacji polowań komercyjnych leśnicy i koła łowieckie zarabiają dziesiątki milionów złotych. Cennik działa na wyobraźnie. Co więcej, zdarza się zorganizować strzelanie na obszarach objętych ochroną przyrody, a NIK alarmuje o braku nadzoru.
W tym roku Lasy Państwowe wydadzą 80 mln zł na budowę dróg. To rekord. Jedna z największych inwestycji powstanie w gminie Tuczno, gdzie swoją daczę ma były minister środowiska Jan Szyszko.
Był to pomysł dyrektora generalnego LP Konrada Tomaszewskiego, który swoje stanowisko stracił w styczniu, kilka dni po zdymisjonowaniu stojącego za nim ministra środowiska Jana Szyszki.
W lipcu nowe przepisy, pierwsze domy jeszcze w tym roku, a w ciągu 6 lat ponad 40 tys. drewnianych lokali - taki plan ma Ministerstwo Środowiska na "leśne Mieszkanie+". Eksperci ostrzegają, że pośpiech może zaszkodzić.
Lasy Państwowe ogłosiły przetarg nieograniczony na dostawę 16 sztuk samochodów elektrycznych. Jest to obecnie jedno z największych tego typu postępowań w Polsce.
Zysk LP w 2017 roku okazał się niemal identyczny z tym, jaki osiągnięto w 2016 roku
Druga pod względem wielkości gospodarka świata postawiała sobie za cel zwiększenie powierzchni lasów.
Będzie to oznaczać bardzo duży spadek wyników porównując z 2014 rokiem.
Pieniądze na inwestycje w 60-70 proc. przeznaczone będą na budowę dróg leśnych, które poprawiają wywóz drewna, ochronę przeciwpożarową, ale też zwiększają dostęp ludzi do lasów.
Lasy Państwowe zrekultywowały dotąd ponad 16 tys. ha byłych terenów powojskowych i poligonów. Koszt projektu to 129 mln złotych.