Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Konto dla studenta

0
Podziel się:

Rozpoczął się rok akademicki, dla jednych to już kolejny, a dla niektórych pierwszy w życiu. W ferworze załatwiania w tym czasie różnych spraw (zapisy na zajęcia, zapewnienie sobie odpowiedniego lokum, przeczesywanie bibliotek i księgarni), warto również zastanowić się nad wyborem konta bankowego, które w pełni otworzy drzwi „prawdziwego studenckiego życia”.

bECxEget

Rozpoczął się rok akademicki, dla jednych to już kolejny, a dla niektórych pierwszy w życiu. W ferworze załatwiania w tym czasie różnych spraw (zapisy na zajęcia, zapewnienie sobie odpowiedniego lokum, przeczesywanie bibliotek i księgarni), warto również zastanowić się nad wyborem konta bankowego, które w pełni otworzy drzwi „prawdziwego studenckiego życia”. Dotyczy to nie tylko studentów, którzy takowe posiadają, ale również tych, którzy będą zmuszeni zetknąć się z bankowością po raz pierwszy.

Dlaczego warto?

Dlaczego warto w ogóle mieć konto? Powodów jest kilka.
Przede wszystkim jego posiadacz nie musi martwić się o bezpieczeństwo swoich pieniędzy, znika konieczność trzymania gotówki w portfelu. Dzięki karcie bankomatowej pobieranie pieniędzy i regulowanie płatności w kraju i za granicą będzie wyjątkowo proste, a sytuacje gdy podczas zakupów okaże się, że zapomnieliśmy pieniędzy lub nie dysponujemy odpowiednią ilością gotówki, nie będą już powodowały nagłego skoku ciśnienia.
Właściciel konta bankowego, zyskuje też możliwość łatwiejszego zaciągnięcia kredytu lub pożyczki w postaci limitu salda debetowego na naszym rachunku.
Student dodatkowo może zaoszczędzić wiele czasu, zlecając bankowi dokonywanie opłat stałych, np. za telefon czy akademik. Oprócz tego niektóre banki oferują takie karty, które dodatkowo zawierają pakiet ubezpieczeń od następstw nieszczęśliwych wypadków, a także uprawniają do zniżek na zakup towaru i usług w kraju i za granicą.

Co wybrać?

Decydując się na wybór można otworzyć konto tradycyjne lub też konto internetowe. Obecnie ten drugi rodzaj jest znacznie bardziej popularniejszy, co wiąże się z coraz większą popularność „światowej pajęczyny”, tak więc dostęp do niego przestaje być problemem.
Posiadanie takiego rodzaju rachunku daje jego właścicielowi wiele korzyści.
Najważniejszą zaletą jest zwiększona możliwość sprawowania bieżącej kontroli nad finansami. Wszystkie bowiem transakcje można sprawdzić za pośrednictwem Internetu lub innych kanałów elektronicznych, takich jak popularne sms-y.

bECxEgev

Kolejnymi bardzo ważnymi atutami są brak konieczności regularnych wpłat na rachunek oraz niewielkie opłaty związane z prowadzeniem konta, lub też całkowity ich brak.

W ramach kont internetowych studenci otrzymują dostęp zarówno d operacji podstawowych (np.: sprawdzanie salda, przeglądanie historii operacji, dokonywanie przelewów, zlecenia stałe) jak i również dodatkowych (np. zakładanie lokat) a w niektórych wypadkach możliwość inwestowanie zgromadzonych oszczędności w funduszach inwestycyjnych i to w wyjątkowo prosty sposób.

Jak założyć?

Zakładanie konta jest bardzo proste i co najważniejsze pozwoli na oszczędzenie czasu na chodzenie po placówkach bankowych. Wystarczy więc wypełnić internetowy wniosek o założenie konta. Następnie bank przesyła na podany adres umowę, wtedy należy ją podpisać i odesłać ją do banku.

bECxEgeB
bECxEgeW
konta
ekspert
porady
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)