Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Pula nagród to 90 tysięcy złotych. Bank Pekao szuka ludzi z pomysłami

Jakie zastosowania może mieć big data w branży finansowej? Jakie dane zbierają terminale płatnicze oraz w jaki sposób można ich użyć? To tylko niektóre pytania, na które od 22 do 24 lutego odpowiedzi będą szukać uczestnicy pierwszego hackathonu Banku Pekao S.A. w Warszawie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Fotolia)
PekaoCoders Zgłoszenia do udziału w wyzwaniu wciąż są przyjmowane

Hackathon PekaoCoders w Warszawie to pierwszy z cyklu maratonów programowania na uczelniach wyższych w całej Polsce, podczas których uczestnicy w interdyscyplinarnych zespołach pod czujnym okiem grupy mentorów zmierzą się z postawionymi przed nimi zadaniami. Tym razem będą to wyzwania z pogranicza branży finansowej i big data.

Wystarczy się zgłosić

Inauguracja PekaoCoders odbędzie się w weekend 22-24 lutego na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. Aby wziąć udział w Hackathonie, nie trzeba mieć ani gotowego pomysłu na rozwiązanie ani skompletowanego zespołu.

Jednak możliwe jest również zgłoszenie posiadanego już pomysłu podczas piątkowej inauguracji i przedstawienie go oraz znalezienie dodatkowych osób do swojego zespołu.

W sobotę i niedzielę zaplanowano warsztaty i sesje mentorskie z ekspertami Banku Pekao, Microsoft, poszczególnych uczelni oraz dodatkowymi ekspertami w dziedzinie biznesu i big data.

Hackathon skończy się prezentacją opracowanych projektów. W jury zasiądą przedstawiciele Banku Pekao oraz partnerów wydarzenia.

Dwa ciekawe tematy

Uczestnicy każdego eliminacyjnego hackathonu PekaoCoders zmierzą się z jednym z dwóch zadań:

  • Każdego dnia korzystamy z terminali, które zbierają informacje czyli dane dotyczące wykonywanych operacji. Właśnie te dane pomagają właścicielom sklepów zarządzać sprzedażą i dostosowywać ofertę dla swoich klientów.

W połączeniu z dodatkowymi danymi społecznymi lub biznesowymi mogą dostarczyć biznesowi zaawansowaną analitykę dotyczącą jego klientów. Dlatego też zadaniem uczestników będzie przygotowanie rozwiązania lub opracowanie modelu, dzięki którym w łatwy i przystępny sposób właściciele terminali będą mogli analizować i przetwarzać zebrane dane w przyjaznej i nowoczesnej formie.

  • Informacje z terminali płatniczych mogą być przydatne nie tylko dla akceptantów kart (czyli np. sklepów) ale także dla startupów, ośrodków badawczych, dziennikarzy, itd.

Wychodząc naprzeciw tym potrzebom uczestnicy hackathonu będą mieli za zadanie opracowanie sposobu prezentacji danych zebranych z terminali płatniczych i połączonych z danymi Ministerstwa Cyfryzacji w atrakcyjnej i nowoczesnej formie. Lub znalezienie ich innego zastosowania i zachęcenie przedstawicieli różnych grup odbiorców do korzystania z udostępnionych danych.

8 maratonów w całej Polsce

Drużyny, które opracują najciekawsze rozwiązania zakwalifikują się do wielkiego finału, który odbędzie się na przełomie listopada i października w Warszawie.

W cyklu hackathonów będą mogły wziąć osoby z całej Polski, ponieważ kolejne hackathony odbywać się będą w Lublinie, Krakowie, Poznaniu, Gdańsku, Rzeszowie, Łodzi i Wrocławiu.

Autorzy najlepszych rozwiązań otrzymają nagrody, których łączna pula wynosi ponad 90 tys. zł. Poza nagrodami finansowymi, rzeczowymi oraz możliwością wzięcia udziału w płatnym programie stażowym, na zespoły czeka także udział w dwudniowych warsztatach, podczas których przygotowywać się będą do finałowych zmagań.

To wydarzenie nie tylko dla programistów

PekaoCoders ma na celu zrzeszenie osób reprezentujących różnorodne umiejętności, aby tworzyć interdyscyplinarne zespoły. Nie jest to wydarzenie tylko dla informatyków czy specjalistów od big data. Organizatorzy zapraszają szczególnie osoby interesujące się marketingiem, biznesem, socjologią, psychologią czy grafiką.

Organizatorem Hackathonu jest Bank Pekao SA, a partnerami m.in. Microsoft i Govtech. Wydarzenie zostało zorganizowane z inicjatywy Laboratorium Innowacji Banku Pekao - jednostki banku skupiającej się na tworzeniu kultury innowacji, akceleracji wdrożeń innowacyjnych rozwiązań, współpracy ze startup’ami lub innymi firmami mogącymi dostarczyć dla banku unikatową wartość.

Tagi: bank pekao, hackaton, programowanie, gospodarka, banki
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz