Notowania

alior bank
27-09-2018 (11:43)

Alior Bank nagrodzony. Pięć ważnych wyróżnień

Alior Bank zdobył pierwsze miejsca w rankingach jako Bank przyjazny dla firmy oraz Bank rekomendowany firmie. Bank może też poszczycić się mianem Przyjaznego banku, gdzie w rankingu zdeklasował konkurencję w dwóch kluczowych dla siebie kategoriach - Bankowość tradycyjna i Bankowość internetowa. Ponadto, uplasował się na drugiej pozycji pod względem Bankowości hipotecznej.

Podziel się
Dodaj komentarz
Katarzyna Sułkowska, prezes Alior Banku.

Alior Bank okazał się bezkonkurencyjny w obszarze bankowości dla mikro i małych firm, zdobywając aż dwie nagrody w rankingu Forbesa. Został najwyżej oceniony we wszystkich czterech kategoriach badanych przez Kantar Polska metodą mystery shopper na zlecenie redakcji: jakości obsługi, umiejętności pozyskania klientów, zdalnych kanałów kontaktu i wyglądu placówek.

Audytorzy byli przede wszystkim pod wrażeniem życzliwości, zainteresowania klientem w oddziałach i jego partnerskiego traktowania. O miejscu w rankingu decydowała suma punktów przyznany za wirtualny i realny kontakt z bankiem. Kantar Polska wziął pod lupę 20 banków z ofertami dla biznesu, przeprowadzając w nich z pomocą tajemniczych klientów 234 audyty.

O zwycięstwie w rankingu przesądziła też oferta. Alior Bank posiada najtańszy zestaw podstawowych usług dla biznesu i jako jedyny z banków otrzymał w tej dziedzinie maksymalną liczbę punktów – 5 gwiazdek. Redakcja, która oceniała ofertę na podstawie wypełnionych przez banki ankiet, szczególnie doceniła w Alior Banku ofertę kont i kredytów firmowych. dla biznesu.

– Małe przedsiębiorstwa są ważnym klientem Alior Banku i jesteśmy dumni z przyznanych nam wyróżnień, które są dowodem na to, że jesteśmy dla firm rzetelnym partnerem, który stawia na jakość. Na początku roku, wprowadziliśmy nowe standardy obsługi klientów biznesowych w oddziałach, które już przynoszą realne efekty. Usprawniliśmy także obsługę firm przez infolinię – podkreślił Maciej Surdyk, Wiceprezes Zarządu Alior Banku, odpowiedzialny za Obszar Klienta Biznesowego.

– Dbamy o to aby nasza oferta wprowadzała nową jakość w usługach bankowych dla firm. Jesteśmy otwarci na innowacyjne pomysły i zorientowane na klienta uproszczenia, które pozwalają nam kreować rozwiązania odpowiadające na realne potrzeby przedsiębiorców. Potrafimy wdrażać produkty zupełnie nowe na rynku i być realnym partnerem dla biznesu – dodał Marek Sołtysiak, Dyrektor Departamentu Produktów Klienta Biznesowego w Alior Banku.

Rachunek z tańszym paliwem

Alior Bank posiada szereg rozwiązań dla firm. Wśród nich wymienić można m.in. Rachunek Partner z terminalem płatniczym i gwarancją ceny paliwa (3,90 zł/litr), księgowość online z generatorem plików JPK, pakiet kredytowy dla mikrofirm z finansowaniem do 600 tys. zł. Z iKontem Biznes bank premiuje także za aktywne korzystanie z konta firmowego.

Ponadto, Alior Bank udostępnia portal Zafirmowani.pl, w którym klienci firmowi mogą skorzystać z szeregu porad na temat prowadzenia biznesu – redakcja magazynu Forbes doceniła tę dodatkową usługę.

Alior Bank jest też przykładem na to, że duża instytucja finansowa może efektywnie wspierać start upy i umiejętnie z nimi współpracować. Wraz ze start upem VoicePin z sukcesem wprowadził sztuczną inteligencję, które pod nazwą DRONN wspiera w banku m.in. monitoring klientów kluczowych oraz podwyższonego ryzyka, procesy zamykania rachunków czy wysyłkę ponagleń w ramach zajęć egzekucyjnych.

W tym miesiącu Alior Bank ruszył z mającym potrwać trzy miesiące programem akceleracyjnym RBL_Start. W Warsaw Spire otworzył także specjalną przestrzeń, w której wraz z ośmioma wyłonionymi przez siebie startupami z branży fintech będzie wypracowywał oraz testował nowe rozwiązania dla klientów. Jest również w trakcie tworzenia paneuropejskiej platformy opartej na modelu Open API we współpracy z firmą Mastercard oraz zagranicznymi fintechami: Raisin i solarisBank.

Konsekwentna realizacja strategii

Alior Bank został także mianowany Przyjaznym bankiem Newsweeka, gdzie okazał się najlepszy pod kątem Bankowości tradycyjnej oraz Bankowości internetowej. W kategorii Bankowość hipoteczna zajął drugie miejsce, plasując się na podium tuż za Pekao SA. O pozycji w rankingu również decydowały wyniki badania przeprowadzonego przez Kantar Polska metodą tajemniczego klienta, gdzie audytorzy wizytowali zarówno oddziały pod kątem jakości usługi i kompetencji pracowników jak i sprawdzali funkcjonalność serwisu transakcyjnego, przyjazność procedur czy sprawność kanałów komunikacji z bankiem.

– Jesteśmy na rynku blisko 10 lat. Powstawaliśmy w momencie dużych zmian, gdzie bankowość tradycyjna musiała przejść częściową transformację do online'u. Sukces w rankingu pokazuje, że radzimy sobie świetnie w tych dwóch obszarach i w dobie nowych technologii potrafimy budować bezpośrednie relacje z klientem – zaznaczył Mateusz Poznański, Wiceprezes Zarządu Alior Banku odpowiedzialny za Obszar Klienta Indywidualnego. – Z perspektywy naszej strategii Cyfrowego buntownika, bardzo istotna jest dla nas wygrana w kategorii bankowości internetowej, ale przyjmujemy ją z pokorą. Mamy w tym obszarze jeszcze wiele do zrobienia oraz ambicję, żeby powtórzyć sukces w kolejnych latach – podsumował Wiceprezes Alior Banku.

By być instytucją przyjazną klientom, Alior Bank w tworzeniu oferty stawia na. Takie jest m.in. Konto Jakże Osobiste, w którym klient sam zarządza dodatkowymi korzyściami i dobiera je indywidualnie czy Pożyczka na Piątkę, w której sam może także ustalić kwotę i wygodny dla siebie okres spłaty.

Podobnie jest z Kontem Mocno Oszczędnościowym, w którym ze zgromadzonych środków można swobodnie korzystać, a także wykonywać bezpłatne przelewy online na konto osobiste.

W połowie zeszłego roku Alior Bank udostępnił klientom nową bankowość elektroniczną, pełną innowacyjnych rozwiązań i usprawnień. Logowanie do systemu odbywa się jednym kliknięciem poprzez funkcję Touch ID lub login. Niezależnie od tego, z jakiego urządzenia klient korzysta – czy laptopa czy smartfona – zawsze widzi ten sam interfejs, dzięki spójnym ekranom, symbolom i kolorom oraz responsywnej szacie graficznej. Ponadto, użytkownik nowej bankowości elektronicznej, może ułożyć serię przelewów i wygodnie przełączać się między kontem indywidualnym i firmowym. Platformę wyposażono też w funkcję skanowania faktur, ułatwiającą realizację przelewów bez konieczności przepisywania danych. Wszystkie te rozwiązania mają na celu podniesienie komfortu użytkowania systemu.

– Tak wysoką pozycję w rankingach zawdzięczamy konsekwentnej realizacji naszej strategii, która opiera się m.in. przejrzystej ofercie, najnowszej generacji rozwiązaniach mobilnych i internetowych, inwestycji w technologie i innowacje. Wyróżnienia potwierdzają również to, że klient jest w centrum naszych działań - realizując usługi najwyższej jakości skupiamy się na realizacji jego potrzeb. Z satysfakcją patrzymy na to, że doskonale radzimy sobie na wielu polach – jesteśmy „bankiem przedsiębiorczości”, ale także instytucją dopasowaną do „Kowalskiego”. W tym drugim obszarze, bankowości detalicznej, mamy apetyt by sięgnąć po jeszcze więcej – powiedziała Katarzyna Sułkowska, prezes Alior Banku.

Tagi: alior bank, wiadomości, najważniejsze, banki
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
27-09-2018

KarolArtykuł sponsorowany.

28-09-2018

Paweł"Usprawniliśmy także obsługę firm przez infolinię..." - dzisiaj czekałem 50 minut na połączenie, w kółko słuchając komunikatu "...przewidywany czas … Czytaj całość

27-09-2018

PiotrA bankowość biznes pro dalej nie działa. Loguję się i nie widzę swojej firmy. Rachunki pomocnicze raz są, a raz ich nie ma. Czytelność strony … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (9)