Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Allianz zamierza otworzyć w Polsce bank

0
Podziel się:

Już niedługo na polskim rynku może pojawić się nowy bank detaliczny. Do rozpoczęcia działalności bankowej przymierza się bowiem niemiecki gigant ubezpieczeniowy, Allianz.

bESTmIth

Na polskim rynku może pojawić się nowy bank detaliczny. Swoją ofertę skieruje na początku do półtora miliona osób korzystających z usług ubezpieczeniowych firmy Allianz - czytamy w „Rzeczpospolitej".

Plany uruchomienia banku w Polsce potwierdza członek zarządu Allianz SE, Werner Zedelius. Jego zdaniem lepszym rozwiązaniem jest założenie własnego banku niż kupowanie już działającego. W ten sposób będzie mógł zaproponować usługi bankowe swoim dotychczasowym klientom, których Allianz ma w Polsce prawie półtora miliona. Obecnie oprócz dwóch firm ubezpieczeniowych (majątkowej i życiowej) niemiecki gigant posiada w Polsce również fundusz emerytalny i towarzystwo funduszy inwestycyjnych

Według Zedeliusa w planach Allianzu mają pomóc doświadczenia z Węgier i Indii. Na Węgrzech, gdzie niemiecki ubezpieczyciel jest liderem rynku ubezpieczeniowego, rozpoczęto już działalność bankową w listopadzie. Natomiast w Indiach Allianz jest w trakcie przygotowań do udostępnienia usług bankowych dla swoich klientów ubezpieczeniowych.

bESTmItK
ubezpieczenia
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)