Notowania

e-bankowość
25.06.2014 13:36

Badania CBOS. Związek Banków Polskich informuje, że rośnie liczba klientów e-bankowośći

Liczba aktywnych klientów indywidualnych bankowości internetowej w I kwartale 2014 roku wzrosła o ponad 350 tysięcy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(TommL/iStockphoto)

Liczba aktywnych klientów indywidualnych bankowości elektronicznej pod koniec pierwszego kwartału 2014 roku wyniosła 12,76 mln, czyli była 12 proc. wyższa niż rok wcześniej i 2,8 proc. wyższa niż w poprzednim kwartale - wynika z raportu Związku Banków Polskich.

Liczba aktywnych klientów indywidualnych bankowości internetowej w I kwartale 2014 roku wzrosła o ponad 350 tys., a w ujęciu rocznym wzrosła o ponad 1,3 mln.

Pod koniec I kwartału 2014 roku liczba klientów indywidualnych posiadających umowy umożliwiające dostęp do usług bankowości internetowej wyniosła 22,43 mln osób, czyli wzrosła kwartał do kwartału o 2,6 proc. i 9,3 proc. rok do roku.

Liczba klientów z sektora małych i średnich przedsiębiorstw mających możliwość korzystania z takich usług wynosi 1,97 mln, co stanowi wzrost o 3,6 proc. kdk i 8 proc. rdr.

Z raportu wynika, że w I kwartale 2014 roku zanotowano wzrost liczby wydanych kart i wyniosła ona 34,74 mln, czyli wzrosła 0,25 proc. kdk i 3,2 proc. w ujęciu rocznym.

Pod koniec marca 2014 roku na rynku było około 20,9 mln kart z funkcją zbliżeniową, czyli o 4,5 proc. więcej kdk i 28,2 proc. więcej niż rok wcześniej.

Czytaj więcej w Money.pl
2 minuty czytania Przelewy online, karty płatnicze i systemy płatności elektronicznych - za zakupy w sieci możemy płacić na kilka różnych sposobów. Płatności elektroniczne to w większości przypadków odpowiedniki tradycyjnych metod płatności - jak płatność przelewem lub kartą płatniczą - tyle, że dostosowane do specyfiki i realiów internetu. Większość działających w sieci sklepów oferuje swoim klientom możliwość płacenia na kilka sposób.
We Włoszech będę zamykać banki. Powód? W najbliższych latach zostanie zamkniętych 1500 filii wielkich banków i nieznana liczba mniejszych instytucji finansowych.
21 mln Polaków płaci przez internet - _ Dane te mogą stanowić oczekiwany zwiastun ożywienia gospodarczego _ - twierdzą eksperci.
Tagi: e-bankowość, wiadomości, waluty, wiadmomości, kraj, gospodarka, pieniądze, giełda na żywo, banki
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz