Notowania

sarasin
05.03.2009 13:01

Bank Sarasin wchodzi do Polski

Największy szwajcarski bank chce się stać wiodącym doradcą finansowym na naszym rynku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Szwajcarski Bank Sarasin otworzył przedstawicielstwo w Polsce - poinformował bank. To największy szwajcarski bank prywatny. Zajmuje się przede wszystkim doradztwem finansowym i zarządzaniem aktywami

_ - Jako Bank Sarasin & Co. Ltd. S.A. Przedstawicielstwo w Polsce, dążymy do tego, by stać się bankiem rozpoznawalnym i by zbudować pozycję wiodącego doradcy finansowego na polskim rynku _**_ _- **powiedział Yves Sarasin z Banku Sarasin.

Raport Money.pl
*2008: Rekordowy rok kredytów i depozytów * Łączna wartość kredytów w ubiegłym roku sięgnęła niemal 600 mld zł i była o 36 proc. większa niż w 2007 roku. W 2008 roku najszybciej rosło zadłużenie osób fizycznych, aż o 44 proc. do 367 mld zł. zobacz raport Money.pl

Bank Sarasin to największy szwajcarski bank prywatny. Bank zajmuje się przede wszystkim doradztwem finansowym i zarządzaniem aktywami klientów prywatnych i instytucjonalnych oraz funduszami inwestycyjnymi.

* [ Kontroluj swoje inwestycje i oszczędności ]( http://www.money.pl/portfel/ )

Na koniec 2008 roku wartość aktywów zdeponowanych przez klientów banku wynosiła 69,7 mld franków szwajcarskich. Większościowym udziałowcem grupy jest holenderski Rabobank.

* [ Wskaźniki makroekonomiczne w Money.pl ]( http://www.money.pl/gospodarka/wskazniki/pkb/ )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: sarasin, wiadomości, waluty, gospodarka, pieniądze, banki, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz