Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Banki na Wyspach czeka wielkie nacjonalizowanie

0
Podziel się:

Według brytyjskich mediów, kraje G-7 na czas operacji zawieszą notowania wszystkich banków.

Banki na Wyspach czeka wielkie nacjonalizowanie
(EPA/PAP)
bEJcZYth

Mimo niedzieli w Londynie trwają przygotowania do jutrzejszej operacji częściowej nacjonalizacji banków. Jutro banki będą mogły skorzystać z rządowej oferty wsparcia finansowego w zamian za pakiety akcji uprzywilejowanych.

Pokieraszowany w ostatnich dniach na giełdzie Royal Bank of Scotland poprosi zapewne rząd o gwarancje dla nowej emisji akcji wartych 15 miliardów funtów. Największy w Wielkiej Brytanii kredytodawca hipoteczny - bank HBOS - wystąpi o dokapitalizowanie w wysokości 10 miliardów funtów, bank Lloyds-TSB poprosi o 7 miliardów, a bank Barclays o 3 miliardy. Prezesi i dyrektorzy czterech banków uzgadniają teraz szczegółowe warunki otrzymania pomocy rządowej z urzędnikami ministerstwa skarbu oraz Urzędu Usług Finansowych, który nadzoruje rynek bankowy.

Przewiduje się, że po udzieleniu pomocy rząd brytyjski stanie się właścicielem prawie trzech czwartych banku HBOS oraz połowy Royal Bank of Scotland. Jak podaje Sunday Telegraph, nie wyklucza się, że na czas jutrzejszej operacji we wszystkich państwach G-7 wstrzymany zostanie obrót akcjami banków.

bEJcZYtj

| DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O KRYZYSIE NA RYNKACH: |
| --- |

bEJcZYtK
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(0)