Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
depozyty
02.03.2009 12:45

Banki posłuchały KNF. Nie wypłacą dywidendy

Na ewentualne dywidendy banki zostawiły sobie 4,5 mld złotych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Janpietruszka/Dreamstime.com)

Większość zarządów banków komercyjnych będzie rekomendować niewypłacanie dywidendy za 2008 r. i przeznaczenie zysku na zwiększenie funduszy - wynika z raportu Komisji Nadzoru Finansowego.

KNF podała, że w 2008 r. 42 banki komercyjne przeznaczyły na zwiększenie funduszy lub pokrycie strat z lat ubiegłych 7 mld zł, pozostawiając na dywidendę i pozostałe cele 4,5 mld zł.

Komisja wcześniej zarekomendowała bankom bardzo ostrożne podejście do dywidendy i przeznaczenie jak największej części zysków za 2008 r. na zasilenie funduszy własnych.

Ranking Money.pl
*Najlepsze i najgorsze lokaty * Najbardziej zyskowne lokaty oferują: VW Bank Direct, Allianz Bank, Meritum Bank, Eurobank oraz Bank Pocztowy. zobacz ranking Money.p

W razie wypłacenia dywidendy i niskiego, zdaniem nadzoru, poziomu kapitałów, banki nie mogą liczyć na zgodę na zaliczenie do funduszy własnych pożyczek podporządkowanych.

KNF podał, że nie zaobserwował transakcji mogących mieć znamiona nieuzasadnionego transferowania środków do podmiotów macierzystych.

Tagi: depozyty, kredyty, banki, knf, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz