Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Bankowa żyła złota. Pawlak chce ulżyć posiadaczom kredytów

0
Podziel się:

Wicepremier chce, by spready wyliczał NBP.

Bankowa żyła złota. Pawlak chce ulżyć posiadaczom kredytów
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bECyGPTp

Wicepremier Waldemar Pawlak chce, by dla spłacających kredyty walutowe różnicę między ceną zakupu a ceną sprzedaży waluty wyliczał NBP.

Ministerstwo Gospodarki chce uciąć windowanie tak zwanych spreadów przez banki. Do kilku najważniejszych instytucji związanych z rynkiem finansowym resort wysłał pismo, w którym zaproponowano dwa rozwiązania - pisze _ Dziennik Gazeta Prawna _.

Pierwsze zakłada wprowadzenie obowiązku spłaty kredytu po średnim kursie banku centralnego. Drugie przewiduje zmuszenie banków, by wycofały się z dodatkowych opłat od osób, które spłacają kredyty walutami kupionymi w innym banku albo kantorze, gdzie spready są niższe.

bECyGPTr

Bankom propozycja resortu gospodarki się nie podoba, bo spready to dla nich żyła złota. Ale dla osób spłacających kredyty we frankach czy euro, różnica w kursie to prawdziwa zmora.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/112/t93552.jpg ) ] (http://dom.money.pl/wiadomosci/artykul/latwiej;o;kredyt;mieszkaniowy;analitycy;potwierdzaja,138,0,702602.html) Łatwiej o kredyt mieszkaniowy? Analitycy potwierdzają W ciągu roku dostępność kredytów wzrosła statystycznie o 9 procent.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/200/t96200.jpg ) ] (http://dom.money.pl/wiadomosci/artykul/kupujesz;mieszkanie;od;stycznia;zaplacisz;wiecej,37,0,701989.html) Kupujesz mieszkanie? Od stycznia zapłacisz więcej Wzrost stawek VAT o jeden punkt procentowy, który przegłosował wczoraj Sejm, uderzy po kieszeniach kupujących mieszkania. Rozliczający się z deweloperem w transzach muszą liczyć się z tym, że po nowym roku zapłacą o kilka tysięcy zł więcej, niż przewidywali.
bECyGPTS
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)