Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Biuro Informacji Kredytowej nie takie straszne?

0
Podziel się:

Chcesz wziąć kredyt? Wbrew pozorom, Biuro Informacji Kredytowej - mimo swojej złej sławy - może być bardzo przydatne.

Biuro Informacji Kredytowej nie takie straszne?
(Ginasanders/Dreamstime)

BIK gromadzi, udostępnia i przetwarza informacje o zobowiązaniach kredytobiorców, zarówno osób fizycznych, jak i przedsiębiorstw. Jak podkreślał w Polskim Radiu 24 Patrycjusz Rozpiątkowski z BIK, nie należy bać się umieszczenia danych w bazie. Co więcej - może to być dla nas atut. Bo rzetelne spłacanie zobowiązań pozwala na zbudowanie pozytywnej historii kredytowej, a to może przełożyć się na lepszą pozycję negocjacyjną w rozmowach z bankiem.

- _ Wbrew niektórym opiniom, BIK nie zbiera informacji wyłącznie o wierzycielach _- tłumaczy Patrycjusz Rozpiątkowski. - _ Każdy, kto ma kredyt, bez względu na to, jak go spłaca, jest w bazie BIK-u - _ dodaje.

_ - BIK oprócz informacji o tym, czy i kiedy braliśmy kredyt, zbiera również dane o regularności spłacania rat, ewentualnych opóźnieniach, czasie ich trwania oraz historii naszych zapytań w bankach _ - wyjaśnia Patrycjusz Rozpiątkowski:

Każdy może pobrać raport z danymi, które Biuro Informacji Kredytowej o nas zbiera. Można to zrobić za pośrednictwem strony internetowej BIK lub w punkcie obsługi klienta.

Czytaj więcej w Money.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)