Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
gilowska
06.02.2006 12:08

Bliski kompromis z UniCredit

Kompromis w sporze polskich władz z UniCredit Italiano o ewentualną fuzję Banku Pekao SA i Banku BPH jest w zasięgu ręki, uważa wicepremier i Minister Finansów Zyta Gilowska. W wywiadzie dla „Financial Times” podkreśliła, że polski rząd nie wypowiedział nikomu wojny, a już na pewno nie bankowi. / ISB /

Podziel się
Dodaj komentarz

Kompromis w sporze polskich władz z UniCredit Italiano o ewentualną fuzję Banku Pekao SA i Banku BPH jest w zasięgu ręki, uważa wicepremier i Minister Finansów Zyta Gilowska. W wywiadzie dla „Financial Times” podkreśliła, że polski rząd nie wypowiedział nikomu wojny, a już na pewno nie bankowi.

„Jestem przekonana, że kompromis jest w zasięgu ręki. To są twarde negocjacje handlowe, a rząd ma prawo do zgłaszania potrzeb i oczekiwań, tym bardziej, że prowadzi negocjacje w imieniu Polski i podatników” – powiedziała Gilowska.

„Polski rząd nie wypowiedział nikomu wojny, a już na pewno nie bankowi” – podkreśliła.

W czwartek Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) opublikowało list wysłany do UniCredito Italiano 1 lutego, w którym żąda od banku przywrócenia w terminie trzech miesięcy stanu
zgodnego z postanowieniami umowy prywatyzacyjnej dotyczącej Pekao SA poprzez sprzedaż wszystkich akcji BPH.

Natomiast wcześniej, 16 stycznia, zarząd UniCredit wysłał do MSP list z prośbą spotkania obu stron. W zeszły czwartek bank wydał oficjalne stanowisko, w którym wyraża zdziwienie, że ze strony polskiego rządu jak dotąd nie otrzymał żadnego odzewu odnośnie spotkania.

„Cały czas czekamy na odpowiedź ze strony Ministerstwa Skarbu Państwa, ale jak dotąd jej nie otrzymaliśmy” – powiedziała ISB osoba z biura rzecznika zarządu banku.

UniCredit, które po fuzji z niemieckim Bayerische Hypo- Und Vereinsbank (HVB) posiada pośrednio ponad 71,03% akcji Banku BPH, liczy na uzyskanie zgody na wykonywanie praw z przejętych już walorów w pierwszych trzech miesiącach 2006 roku.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: gilowska, bph, pekao, fuzja, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo, banki
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz