Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

BOŚ chce 100 tys. nowych klientów

0
Podziel się:

Bank liczy także na dokapitalizowanie kwotą ok. 300 mln złotych.

BOŚ chce 100 tys. nowych klientów
(Denis Pepin/Dreamstime.com)

Bank Ochrony Środowiska chce podwoić sumę bilansową, planuje w ciągu trzech lat pozyskać 100 tys. nowych klientów detalicznych. Bank liczy na dokapitalizowanie kwotą około 300 mln zł - poinformował na konferencji Mariusz Klimczak, prezes banku.

_ Widzimy bardzo duże szanse aktywności w obszarach, gdzie już jesteśmy, w finansowaniu ochrony środowiska _ - powiedział Klimczak.

_ Mamy sieć oddziałów, chcemy więc także rozwinąć obszar detaliczny _ - dodał.

Bank ma obecnie 112 oddziałów i ponad 200 tys. klientów detalicznych. Prezes poinformował, że rozwój banku wymagać będzie jego dokapitalizowania.

_ Zostały podjęte rozmowy z właścicielem, prowadzimy prace zmierzające do dokapitalizowania _ - powiedział Klimczak.

_ Planujemy dokapitalizownie w kwocie około 300 mln zł, myślimy o emisji nowych akcji, jak i o emisji obligacji podporządkowanych. Rozwój banku bez dokapitalizowania nie jest możliwy _ - dodał.

Bank w ujawnionej w poniedziałek strategii założył zwiększenie udziałów w rynku mikroprzedsiębiorstw, a także w obsłudze i finansowaniu jednostek samorządu terytorialnego.

Obecnie 77,27 proc. akcji banku posiada Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a 6,5 proc. Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)