Notowania

bre bank
18.07.2011 18:49

BRE Bank "nieco" słabszy niż cały rynek

W drugim kwartale 2011 roku BRE pod względem dynamiki kredytów korporacyjnych był "nieco" słabszy od rynku, a pod względem dynamiki depozytów "znacznie" szybszy od rynku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Bedo/Dreamstime)

W drugim kwartale 2011 roku BRE pod względem dynamiki kredytów korporacyjnych był _ nieco _ słabszy od rynku, a pod względem dynamiki depozytów _ znacznie _ szybszy od rynku - powiedział członek zarządu banku ds. korporacyjnych Przemysław Gdański.

_ - W sektorze kredytów korporacyjnych patrząc na drugi kwartał rynek był nieco szybszy od nas, ale patrząc od początku roku idziemy równo z rynkiem. Natomiast jeśli chodzi o depozyty, to w II kwartale byliśmy znacznie szybsi niż rynek _ - powiedział Gdański.
_ _

_ - Mogę powiedzieć, że ten nowy, świeżo budowany portfel kredytów jest dobrym portfelem. Jeśli chodzi o kredyty inwestycyjne, wyróżnia się branża energetyczna, a my jesteśmy zaangażowani w kilka projektów w sektorze energii wiatrowej _ - dodał.

BRE prognozuje, że rynek depozytów korporacji w ciągu najbliższych 2 lat będzie rósł o ok. 6-7 proc. rok do roku.
_ _

_ - Prognozujemy, że w segmencie korporacji rynek depozytów będzie przez następne 2 lata rósł o ok. 6-7 proc. rok do roku, a dla kredytów korporacyjnych przewidujemy dynamikę dwucyfrową _ - powiedział Gdański.
_ _

_ - Widzimy wzrost kredytów inwestycyjnych dla małych i średnich firm. To dobra informacja z punktu widzenia ożywienia gospodarczego _ - dodał.

* [ Notowania spółek na GPW ]( http://www.money.pl/gielda/gpw/akcje/ )
* [ Indeksy GPW w Money.pl ]( http://www.money.pl/gielda/indeksy_gpw/ )
* [ Notowania GPW bez opóźnień tylko w serwisie Mystock.pl ]( http://www.mystock.pl/ )
Tagi: bre bank, bre, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo, banki
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz